Herkes Tabandan Satın Alıyor! Pekala Hangi Kripto Paralar Stoklanıyor?

Herkes Tabandan Satın Alıyor! Pekala Hangi Kripto Paralar Stoklanıyor?
Okunuyor Herkes Tabandan Satın Alıyor! Pekala Hangi Kripto Paralar Stoklanıyor?

stocks to buy 1600

Ortaya çıkan kritik bilgilere nazaran, son piyasa çöküşünde birçok küçük ve büyük yatırımcı kripto paraları tabandan toplamaya başladı. Pekala hangi kripto paralar stoklanıyor? Uzmanlara nazaran, yatırmcılar son düşüşü fırsat bilerek Bitcoin ve kimi altcoin projelerinden biriktiriyor. İşte kripto paralar için değerli datalar ve söyledikleri…

Datalar konuşuyor: Küçük yatırımcılar geçen ay 12 bin Bitcoin (BTC) biriktirdi!

Birçok ferdi Bitcoin (BTC) yatırımcısı, bu hafta kripto para piyasası kızıla boyanırken, tabandan satın alım gerçekleştirdi. On-chain bilgiler ise küçük çapta yatırım yapan yatırımcıların geçen ay 12 bin Bitcoin (BTC) biriktirdiğini ortaya çıkardı. Analist William Clemente III, bilgi tahlil firması olan Glassnode tarafından derlenen bilgiler aracılığıyla, BTC fiyatının düştükçe 0.01 ile 0.1 BTC ortasında Bitcoin tutan adreslerin sayısının arttığını açıkladı.

Kripto para piyasası data toplayıcısı CryptoQuant’ın dataları ise merkezi borsalardan yaklaşık 163 milyon dolar bedelindeki 4 bin BTC’nin çıktığını belirtti. Ekseriyetle, merkezi borsalardan yapılan çıkışlar coin’lerin biriktikten sonra inançlı depoya aktarıldığını gösterirken, girişler coin’lerin borsalarda satılmak üzere soğuk depodan taşındığını gösteriyor. Haftalık net akış, son iki günde satmaktan satın almaya gerçek taraf değiştirdiğini gösteriyor.

Mark Yusko: Kripto paralar için panik yapıp, sat düğmesine basmadan evvel düşünün!

Chainalysis Baş Ekonomisti Philip Gradwell, 2017’den sonra biriktiren ve en az 1000 BTC’ye sahip balinaların bu son düşüşte 34 bin BTC satın aldığını belirtti. Bu gelişme analistlere nazaran, balinaların birçoklarının fiyatın tabanı gördüğüne yahut tabana yakın olduğuna inandığını gösteriyor.

Ayrıyeten William Clemente III’e nazaran, Salı gününden beri OTC Bitcoin çıkışları büyük bir artış kaydetti. Clement III’e nazaran, bu durum kurumsal yahut net pahası yüksek birtakım yatırımcılar tarafından değerli alımlar yapıldığının somut delili. Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, Clemente III’ün tweetini paylaşarak, yatırımcılara paniğe kapılmamalarını söyledi. Mark Yusko bu bahse dair şunları söyledi:

Kripto paralar için panik yapıp, sat düğmesine basmadan evvel, öteki tarafta her vakit bir alıcı olduğunu unutmayın. Kendinize şu soruyu sorun: Sanki benim sattığım Bitcoin’leri satın alan bu şahıslar benim bilmediğim neyi biliyorlar? Demek ki bir bildikleri var.

bitcoin ve ethereum

Uzmanlar onayladı: Birçok yatırımcı tabandan kripto paralar topluyor!

Moskova Capital baş yatırım sorumlusu Lex Moskova da şu anda birçok yatırımcının BTC satın aldığını düşündüğünü belirtti ve şunları ekledi:

Borsalara yirmi dört saat içerisinde 5.28 milyar dolarlık stablecoin yatırıldı. Bu, büyük ihtimalle tüm vakitlerin en yüksek sayısı. Tesla’nın duyuru öncesi hareketinden bile daha büyük bir sayı. Birçok insan tabandan satın aldı.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao da mevzuyla ilgili olarak, The Wolf of All Streets olarak da bilinen Scott Melker ile birlikte yapılan bir podcast röportajında BTC ve çeşitli ERC-20 token’leri dışında son vakitlerde artan stablecoin girişlerine dikkat çekti. Changpeng Zhao, Ethereum (ETH) girişleri hakkında ise konuşmadı.

Arash Ghaemi: Beşerler BTC’den ETH’ye yöneliyor

Kripto para yöneticisi Two Prime’ın strateji yöneticisi Arash Ghaemi, Binance’in şimdiye kadarki en büyük BTC girişini görmesine karşın, ETH çıkışlarının da benzeri bir oranda büyüdüğü argümanında bulundu ve şunları ekledi:

Beşerler BTC’den ETH’ye yöneliyor. Bu yüzden ETH fiyatı piyasadaki keskin düzeltme sırasında daha dirençli hale geldi.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, kripto para yatırımcısı ve ünlü milyarder Mark Cuban, Çarşamba günü beş saatlik bir müddet boyunca, merkezi borsalardan 1,3 milyar dolar bedelinde ETH çıkışına da dikkat çekti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın