• Ana Sayfa
  • Genel
  • Hamas’ın üst seviye yetkilisi: Bir yahut iki gün içinde İsrail ile ateşkes yapılacağını düşünüyorum

Hamas’ın üst seviye yetkilisi: Bir yahut iki gün içinde İsrail ile ateşkes yapılacağını düşünüyorum

Hamas’ın üst seviye yetkilisi: Bir yahut iki gün içinde İsrail ile ateşkes yapılacağını düşünüyorum
Okunuyor Hamas’ın üst seviye yetkilisi: Bir yahut iki gün içinde İsrail ile ateşkes yapılacağını düşünüyorum

ZwyJAojscEmlKK 4H1jn0w

BBC’de yer alan habere nazaran Hamas’ın üst seviye siyasi yetkilililerinden Moussa Ebu Marzuk Lübnan’daki El Mayadeen TV’ye verdiği demeçte, “Ateşkesle ilgili devam eden gayretlerin muvaffakiyete ulaşacağını düşünüyorum Bir yahut iki gün içinde ateşkese ulaşılmasını bekliyorum ve ateşkes karşılıklı muahede temelinde olacak” sözlerini kullandı.

Bununla birlikte, ABD Lideri Joe Biden da dün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek ateşkes yolunda tansiyonun azaltılması davetinde bulundu. Bu, İsrail ile Filistin ortasında son tansiyon başladıktan sonra iki önder ortasındaki dördüncü görüşme oldu.

NETANYAHU “SALDIRILAR DEVAM EDECEK” DEDİ

Telefon görüşmesinin akabinde Netanyahu ise askeri operasyonlara ait kararlılıklarını lisana getirdi. Netanyahu, Twitter hesabından paylaştığı bir görüntüde, “Filistinli militanlara karşı operasyonların devam edeceğini” tabir etti.

blank

Biden’ın “tansiyonu düşürme” davetine değinmeyen Netanyahu, “İsrail’in kendisini savunma hakkını desteklediğine” dair kelamlarını memnuniyetle karşıladığını söz etti. Netanyahu, “İsrail vatandaşları için huzur ve güvenlik yine tesis edilinceye dek” devam etmekte “kararlı olduğunu” vurguladı.

HÜCUMLARDA EN AZ 227 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Başka taraftan, Sıhhat bakanlığı datalarına nazaran İsrail’in hava atakları nedeniyle Gazze’de şimdiye kadar 100’den fazlası bayan ve çocuk olmak üzere en az 227 kişi öldürüldü. İsrail ise Gazze’de öldürülenler ortasında en az 150 Hamas militanının olduğunu öne sürdü.

İsrail’de sıhhat hizmetleri ise ikisi çocuk olmak üzere 12 kişinin öldürüldüğünü açıkladı. İsrail, Gazze’deki militanlar tarafından topraklarına 4 bin civarında roket atıldığını söylüyor.

GAZZELİ CERRAH NTV’YE ANLATTI: HASTANELER TAAMMÜDEN VURULUYOR

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın