Hakkında

Merhabalar. Web sitemde çağın en gerekli ihtiyaçlarından biri olan web sitesi kurma ve bu siteleri en iyi hale nasıl getirebiliriz, nasıl optimize edebiliriz gibi konular hakkında araştırma, uygulama ve kıyaslamalara yer vereceğim.

Ağırlıklı olarak CentOS 7 sunucu üzerinde WordPress optimizasyon, Linux komutları ve sunucu işlemleri, başta Yoast SEO programı olmak üzere site içi (on page) ve site dışı (off page) SEO yöntemlerinden bahsedeceğim.

Web dünyasının vazgeçilmez iki unsuru olan domain ve hosting hakkında başlıklara da sıkça yer vereceğim. En ucuz alan adı firmaları, en iyi hosting seçimi gibi konularda yerli ve yabancı kaynaklardan derlenen bilgiler, kişisel tecrübeler ve kullanıcı yorumları ile sıfırdan başlayanların da faydalanabileceği kalıcı kaynaklar oluşturmak niyetindeyim.

Bu sitede hangi konular hakkında içerik bulacaksınız?

  • Sıfırdan başlayanlar için web sitesi kurma hakkında resimli anlatım içeren rehberler,
  • Hosting kategorimizde; en iyi ve en ucuz hosting/sunucu firmaları hakkında listeler, araştırma, inceleme ve yorumlar,
  • Domain kategorimizde; başta .COM, .NET ve .ORG olmak üzere en ucuz alan adı (domain) firmaları, güncel kampanyalar ve indirim duyuruları, düşen ve düşecek domain bulma araçları/siteleri,
  • Sunucu kurulumu, yeni teknik ve teknolojilerin uygulanması hakkında resimli anlatımlar ve rehberler,
  • WordPress hakkında detaylı yazılar. Bu konuda yazılacak çok fazla başlık olduğundan dolayı detaylandırmakta fayda var.

WordPress temaları; en hızlı temalar, tema üzerinde değişiklik yapılması ve ücretsiz temalar hakkında derlemeler,

WordPress eklentileri: yeni web siteleri için gerekli eklentiler listesi, kurulum ve etkinleştirme yolları, SEO ayarları ve dahası,

Güvenlik ayarları, kullanıcı deneyimini iyileştirme, sitede kalma süresi ve dönüşüm oranını artırma, eklentisiz fonksiyonlar ekleme gibi birçok konuya değineceğim.

SEO hakkında yerli ve yabancı kaynaklardan derleme ve çeviriler. Link inşası, backlink alım stratejisi, SEO optimizasyonu ve güncellemelere paralel olarak yenilenmesi gereken stratejiler,

Ayrıca, Bitcoin ve altcoin dünyası gün geçtikçe büyüyor ve bilinir hale geliyor. Teknolojinin içerisinde yer alan bizler de henüz başlarında olduğumuz blockchain (blok zinciri) dünyasında yerimizi almalıyız.

Blockchain: Bitcoin ve altcoin piyasası hakkında haberler, son gelişmeler, öngörüler ve sosyal medya üzerinden takip etmeniz gereken hesaplar, Twitter flood derlemelerine yer vereceğim.

Yukarıda bahsettiğimiz başlıklar haricinde teknoloji ve web dünyası ile ilgili birçok konu zaman içerisinde sitede yer alacak. Merak ettiğiniz her konuda iletişim sayfası üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Alakanız için teşekkür ederim.