• Ana Sayfa
  • Genel
  • Güney Kore’de Belediye Başkanı’na düzmece aşı dolandırıcılığı: İhmali için özür diledi

Güney Kore’de Belediye Başkanı’na düzmece aşı dolandırıcılığı: İhmali için özür diledi

Güney Kore’de Belediye Başkanı’na düzmece aşı dolandırıcılığı: İhmali için özür diledi
Okunuyor Güney Kore’de Belediye Başkanı’na düzmece aşı dolandırıcılığı: İhmali için özür diledi

jhZujM7W30mZ7Qk5qatiiQ

Güney Kore’nin Daegu kenti Belediye Lideri Kwon Young-jin, corona virüs aşısı satın alma görüşmeleri sırasında “sahte aşı dolandırıcılığı” ile karşılaştıklarını açıkladı.

Belediye Lideri Kwon Young-jin, resmi açıklama yaparak yabancı bir şirketle 30 milyon Pfizer-BioNTech Covid-19 aşısı için görüşmelere başladıklarını ve Güney Kore Sıhhat Bakanlığı’nın satın alma sürecinin devamında tedarikçi yabancı firmanın bilgilerinde güvenlik açığı tespit ettiğini açıkladı.

8I1RHZ7n50i3uFyQWLCPKg

Belediye Lideri Kwon Young-jin, açıklamasında ihmalin büsbütün kendisinde olduğunu ve bu olayla Daegu kentinin imajını zedeleyerek kamuoyunu hayal kırıklığına uğrattığı için özür diledi.

Belediye Lideri kaleme aldığı özür mektubunda, yabancı bir şirketle belediye sıhhat kurulunun tavsiyesine uyarak aşı görüşmelerine başladıklarını ve niyet mektubunun gönderilmesi için Güney Kore Sıhhat Bakanlığı’na başvurduklarını tabir etti.

Bakanlık tarafından şirketin geçmişi ve bilgileri araştırıldığında güvenlik açığı keşfedildiğini belirten Kwon Young-jin, Pfizer’ın üçüncü parti tedarikçilerle aşı konusunda çalışmadığını belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın