Google, Xiaomi ve Vivo’nun katlanabilir telefonları için yeni tez

Google, Xiaomi ve Vivo’nun katlanabilir telefonları için yeni tez
Okunuyor Google, Xiaomi ve Vivo’nun katlanabilir telefonları için yeni tez

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte katlanabilir ekranlı telefonların sayısı artmaya başladı. Halihazırda birkaç üretici piyasada katlanabilir telefona sahipken, bu yıl daha fazla üretici de rekabete ortak olacak. Bunlardan Google birinci katlanabilir telefonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanırken, öte yandan Vivo ve Xiaomi de tekrar katlanabilir ekranlı telefonlarıyla kozlarını oynayacak.

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir rapor, Samsung’un Ekim ayında üstteki şirketler için ekran tedarik edeceğini gösteriyordu. Yeni çıkan bir rapor ise bu telefonların 2021’in dördüncü çeyreğinde geleceğini işaret ediyor.

Google, Vivo ve Xiaomi’nin katlanabilir telefonu dördüncü çeyrekte gelebilir

Samsung Ekim ayında bu şirketlerin katlanabilir telefonları için OLED panel üretecek. Aygıtların öteki detayları hakkında ise ne yazık ki çok fazla ayrıntı yer almıyor. Lakin öne çıkan raporlara nazaran Google’ın katlanabilir aygıtı 7.6 inç boyutunda olacak.

samsung galaxy fold hem telefon hem tablet 3

Vivo’nun katlanabilir telefonu ise 8 inçlik ”3.4:3” ana ekran ve 6.5 inçlik dış panel ile donatılacak. Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun nasıl olacağına dair belirsizlikler de sürüyor. Ancak The Elec sitesi ve bir aksesuar üreticisine nazaran Çinli üreticinin yeni katlanabilir telefonu harici bir ekrana sahip olacak. Kapaklı bir tasarımı benimsemesi beklenen bu telefonun öbür bir detayı ise bilinmiyor.

Üstteki şirketlerden bağımsız olarak OPPO’nun da katlanabilir ekranlı telefonunu piyasaya süreceğine dair raporlar vardı. Bu telefon 7.7 inçlik ana ve 1.5 ila 2 inçlik bir harici ekrana sahip olacaktı. Lakin kaynaklar bu aygıtın yakın vakitte piyasaya sürülmeyeceğini, hatta 2022’de geleceğini söylüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın