Google Pixel 6’nın özellikleri aşikâr oldu

Google Pixel 6’nın özellikleri aşikâr oldu
Okunuyor Google Pixel 6’nın özellikleri aşikâr oldu

Google, tanınan Pixel serisinin yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen telefonların çıkış tarihi yaklaştıkça, yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Google Pixel 6 ve 6 Pro biçiminde iki aygıt tanıtmaya hazırlanan şirket, sızıntıların önüne geçemiyor.

Son olarak Pixel 6 Pro’nun görsellerinin sızmasıyla gündeme gelen telefonun teknik özellikleri ortaya çıktı. Mobile Tech‘e konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye nazaran, telefonun işlemcisi ve ekran tazeleme suratı aşikâr oldu.

google pixel 6 pro render goruntuleri ortaya cikti 5google pixel 6 pro render goruntuleri ortaya cikti 5

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, modelleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Google’ın Pro modeli için daha fazla bilgi sızdırıldı. İşte ayrıntılar

Google Pixel 6 

Geçtiğimiz yıl Pixel 5 modelinde Qualcomm’un orta düzey CPU‘su Snapdragon 765G’i tercih eden şirket, pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıştı. Bilhassa telefonun fiyatı düşünüldüğünde epey yetersiz kalan bu işlemci, kamera performansına karşın rakiplerinin gerisinde kaldı. 

google pixel 6nin ozellikleri belli oldu 1google pixel 6nin ozellikleri belli oldu 1

Bu yıl bunun değişeceğinin sinyallerini veren şirket, kısa mühlet evvel Whitechapel isimli bir işlemcinin geliştirildiğini doğruladı. Ne olacağı merakla beklenen işlemci, gelen bilgilere nazaran yeniden beklentileri karşılamayacak. Fakat bu işlemcinin güçsüz olacağı manasına gelmiyor. 

Açıklamaya nazaran şirket bu yılki modellerinde Qualcomm 865 ve 888‘in ortasına konumlandırılan Snapdragon 870 CPU kullanıyor. 7 nm üretim teknoloji ile geliştirilen bu işlemci, 3.2 GHz CPU frekansı ve Adreno 650 grafik süreç ünitesiyle dikkat çekiyor. 

Bir öteki sızan özellik ise telefonun kullanacağı ekran özelliklerini gözler önüne seriyor. Buna nazaran telefon bu yıl birinci kere 120Hz tazeleme suratı kullanan ekran ile gelecek.  Şimdi başka özellikleri aşikâr olmayan telefonun, kısa mühlet içerisinde tanıtılması bekleniyor. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın