Google ile Samsung, Wear OS ve Tizen’i birleştiriyor

Google ile Samsung, Wear OS ve Tizen’i birleştiriyor
Okunuyor Google ile Samsung, Wear OS ve Tizen’i birleştiriyor

Google ile Samsung uzun müddettir bir işbirliği içerisinde. İki şirket artık de Wear OS ve Tizen‘i birleştirerek akıllı saatleri daha uygun hale getirmeyi hedefliyor. Wear OS, Google’ın kendi geliştirdiği bir akıllı saat işletim sistemi. Tizen ise Samsung tarafından geliştirilen, yüklü olarak akıllı TV’ler ve giyilebilir teknolojiler için kullanılan bir işletim sistemi. İki şirketin bu birleşmesi giyilebilir teknolojilerin daha yeterli hale gelmesini sağlayacak.

Wear OS ve Tizen’in birleşimi birçok avantajı beraberinde getiriyor

Birçok avantajı beraberinde getiren bu birleşme pil ömründe değerli iyileştirmeler, uygulamalar için yüzde 30 daha süratli yükleme mühletleri ve daha akıcı animasyonlar sağlayacak. Art planda da geliştiriciler için düzgünleştirme mevcut. Geliştirici toplulukları birleşik platform için çarçabuk yeni uygulamalar ve saat döşemeleri geliştirebilecek.

wear os

Samsung bunun için Tiles API ve saat yüzü tasarım editörü geliştirdi. Google ve Samsung bu birleşme ile birlikte Android platformu için merkezi bir akıllı saat işletim sistemi oluşturuyor. Ayrıyeten Samsung, bir sonraki akıllı saatinde bu birleşik platformun kullanılacağını doğruladı.

tizen samsung akilli saat

Gelecekteki Fitbit aygıtları da bu birleşik platformu çalıştıracak. Her iki platformun birleşmesinin yanı sıra yeni Wear OS, bilek uygulamaları ortasında çoklu vazife yapmayı kolaylaştıran iyileştirmeler içerecek. Fitbit’in en tanınan fitness izleme özelliklerinden kimileri da Wear OS içerisine dahil edilecek. Yeni gezinme özellikleri Samsung akıllı saatlerindeki verimliliği artıracak. Yeni birleşik platform, uygulama tarafında da geliştirmeler yapacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın