Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınız hareketlenecek!

Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınız hareketlenecek!
Okunuyor Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınız hareketlenecek!

Google geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle iptal ettiği I/O aktifliğini bu yıl gerçekleştirdi. Çevrimiçi düzenlenen aktiflikte şirket, yazılımlarında yaptığı yenilikleri tanıttı. ABD‘li firmanın ehemmiyet verdiği sıkıntılardan biri olan yapay zeka ve makine tahsili de aktifliğin öne çıkan hususları oldu.

Google, fotoğraf/video görüntüleme ve düzenleme uygulaması Photos (Fotoğraflar) için geliştirdiği yeni bir teknolojiyi tanıttı. Makine tahsilini temel alan kelam konusu yenilik, uygulama içerisindeki hareketsiz fotoğraflarınızı hareketli hale getiriyor.

Google Fotoğraflar fotoğraflarınızdan hareketli manzaralar üretecek

Akıllı telefonlarımızla kıymetli bir anı kameraya almak istediğimizde bazen birden çok kare çekeriz. Örneğin gülümserken ağzımızın formu istemsizce değişebiliyor ve her anı kaydetmek istediğimizde birbirine emsal fotoğraflar elde ediyoruz. Google’ın tanıttığı “Sinematik Anlar” özelliği, bu imgeleri daha canlı ve eğlenceli hale getirecek.

Google Fotoğraflar uygulamasına entegre edilen özellik, telefonumuzdaki birbirine hareket ve biçim bakımından benzeyen fotoğrafları birleştiriyor. Bunun için makine tahsilinden faydalanan Fotoğraflar, birleştirdiği görselleri kullanarak hareketli manzaralar oluşturuyor. Tekrar gülümseme örneğinden yola çıkacak olursak; çektiğimiz 5 adet ağız hareketi güya o an görüntüye kaydedilmiş üzere oluyor.

google fotograflar ile fotograflariniz hareketlenecek 1

Google Fotoğraflar, iki farklı imgeyi birleştirecek.

Sinematik Anlar özelliğinin kullanımında rastgele bir sınırlama olmayacak. Yani telefonda yeni çekilen yahut eski bir fotoğraf albümünden alınan bütün görseller ile hareketli manzara oluşturulabilecek. Google’ın açıklamasına nazaran; profesyonel animatörlerin saatlerce uğraşmasını gerektiren bu süreç, makine tahsili sayesinde çarçabuk otomatik olarak yapılabiliyor.

Google Fotoğraflar’ın yeni özelliği Android ve iOS ile uyumlu olacak. Lakin şirket, Sinematik Anlar’ı ne vakit kullanıma sunacağını açıklamadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın