Genshin Impact Epic Games Store’a geliyor

Genshin Impact Epic Games Store’a geliyor
Okunuyor Genshin Impact Epic Games Store’a geliyor

Oynaması fiyatsız RPG oyunu olan Genshin Impact, 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürüldüğünde büyük bir sıçrama yapmıştı. Fakat oyun, dijital mağaza vitrinlerinde mevcut değildi. Genshin Impact‘ı oynayabilmek için direkt MiHoYo‘nun web sitesine giderek indirmeniz gerekiyordu. Lakin bu durum, Genshin Impact’in birinci kere Epic Games Store üzerinde sunulmasıyla değişiyor.

Genshin Impact Epic Games sürümü 1.6 güncellemesiyle sunulacak

MiHoYo lideri Forrest Liu, “Genshin Impact’i geliştirirken ana odak noktalarımızdan birisi, oyunu çok çeşitli platformlarda kullanılabilir hale getirmek oldu. Böylelikle oyuncular, yalnız ya da arkadaşlarıyla nasıl oynamayı seçerlerse seçsinler oyunu oynayabilirler. Epic Games Store, PC oyunlarında bir uzman ve Genshin Impact‘i daha geniş bir global oyun topluluğuna getirmek için Epic ile çalışma ayrıcalığına sahibiz.” açıklamalarında bulundu.

Genshin Impact Epic Games Storea geliyor 1

Epic Games sürümü yeni karakterler, yeni Archon Quest ve oyunun başka alanlarından daha düşmanca olacağı belirtilen Inazuma isimli yeni bir bölgeyi içeriyor. Bu sürüm, oyunun 1.6 güncellemesi ile birlikte sunulacak. Tekneler oyun içerisinde, yeni bir ulaşım modu olarak onaylandı. Oyuncular böylece arkadaşlarını, büyülü çaydanlık konutlarına (Teapot Home) davet edebiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için, öncelikle Idle Teapot Talk dünya vazifesini tamamlamış olmanız gerekiyor.

Epic Games üzerinde sunulacak olan Genshin Impact PlayStation, Android, iOS ve bağımsız PC sürümleriyle çapraz platform takviyesine sahip oluyor. Yani Epic Games üzerinden oyuna giren bir kişi, PlayStation üzerinden oyuna giren bir kişi ile oynayabiliyor.

Genshin Impact‘i artık Epic Games Store üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz. Şimdi, Steam üzere öbür mağazalara gelip gelmeyeceği hakkında rastgele bir bilgi bulunmuyor. Genshin Impact, Epic Games’e 9 Haziran tarihinde çıkışını gerçekleştiriyor.

Genshin Impact‘ın, Epic Games Store üzerinden indirilmeye sunulması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın