• Ana Sayfa
  • Genel
  • Gazze Belediyesi: İsrail 40 cadde ve kavşağı kullanılamaz hale getirdi

Gazze Belediyesi: İsrail 40 cadde ve kavşağı kullanılamaz hale getirdi

Gazze Belediyesi: İsrail 40 cadde ve kavşağı kullanılamaz hale getirdi
Okunuyor Gazze Belediyesi: İsrail 40 cadde ve kavşağı kullanılamaz hale getirdi

5lbGoDkNuku3d2c e4T5eA

Gazze Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in “şehirdeki hayati değere sahip cadde ve kavşakları kasıtlı olarak maksat aldığı” tabir edildi.

İsrail’in Gazze’ye 10 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yaptığı taarruzlarda 40 cadde ve kavşağı maksat aldığı kaydedilen açıklamada, hücuma maruz kalan bu alanların kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

Açıklamada İsrail’in hastane ve üniversitelere ulaşımın sağlandığı yollara akınlar düzenlediği bilgisine yer verilirken, bu nedenle pak su, kanalizasyon ve aydınlatma altyapısının ziyan gördüğü aktarıldı.

Gazze’deki yolların amaç alınmasının bölgedeki insani durumu daha da kötüleştirerek ambulans ve acil kurtarma hizmetlerinde aksamaya neden olduğu vurgulandı.

3vJpPKGjhkGoG45XPkrnaw

İSRAİL GAZZE’DE KONUTLARA SALDIRDI

Öte yandan Gazze’deki, İsrail’in Cibaliya beldesinde bulunan ve boş olduğu belirtilen El-Bataş ailesine ilişkin bir konuta hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Gazze’nin batısında konut olarak kullanılan 6 katlı, 25 daireli Enes bin Malik apartmanı da İsrail saldırısı nedeniyle büsbütün yıkıldı.

Kelam konusu bölgelerde meyyit ve yaralı olup olmadığı şimdi bilinmiyor.

7LV4i0VRTE2h2IHsXBZ1ug

KUDÜS VE GAZZE’DEKİ OLAYLAR

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş kümeleri, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ve Pir Cerrah Mahallesi’nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü lokal saatle 18.00’e kadar müddet tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Pir Cerrah’tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş kümeleri İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik “Surların Muhafızı” ismiyle askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

Gazze’deki Sıhhat Bakanlığı datalarına nazaran, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail’in Gazze ataklarında 52’si çocuk, 181 Filistinli hayatını kaybetti.

GAZZE’DE MEDYA BİNASININ VURULMA ANI

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın