Galaxy Z serisi ile alakalı sevindiren fiyat tahmini!

Galaxy Z serisi ile alakalı sevindiren fiyat tahmini!
Okunuyor Galaxy Z serisi ile alakalı sevindiren fiyat tahmini!

Katlanabilir akıllı telefon ve tablet piyasasının öncülerinden Samsung, yeni modelleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kısa bir müddet sonra piyasaya çıkacak Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modelleri için her geçen gün yeni bilgiler bizleri karşılıyor. Ortaya çıkan son haberlere nazaran bu iki model fiyat konusunda yüzleri güldürecek.

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 fiyatlarında indirim olacak!

Güney Kore devi Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 modelleri için geri sayıma geçti. Merakla beklenen aygıtların fiyatıyla alakalı da sevindirici tezler ortaya çıktı. Samsung, yeni aygıtlarında aşikâr başlı fiyat indirimlerine gidecek. Birinci ortaya çıkan bilgilere nazaran Galaxy Z Fold 3 modeli 1600 dolardan piyasaya çıkacak. Bununla birlikte Galaxy Z Flip 3 modeli de 1100 ile 1200 dolar ortası bir fiyat etiketine sahip olacak.

Evvelki kuşaklar ile karşılaştırdığımızda toplamda yüzde 20’lik bir fiyat indirimi kelam konusu olacak. Samsung Galaxy Z Fold 2‘yi bildiğiniz üzere 2000 dolardan piyasaya sürmüştü. Ayrıyeten birinci Z Flip modeli de 1450 dolardan piyasaya çıkmıştı.

galaxy z flip 3

Firma ilerleyen devirlerde kayda kıymet indirimler yapmış olsa da aygıtların birinci fiyatları birtakım kullanıcıların hevesini kırmıştı. Bu istikamette gelen tenkitleri dinleyen Samsung, böylece olumlu bir adım atmış olacak. Ayrıyeten firmanın yaptığı indirimlerin teknik özellik kısmında da tesir edeceği tez ediliyor. Şirket Galaxy Z Flip modelinde daha düşük düzey bir işlemciye yer verecek. Birinci Galaxy Z Flip modeli Snapdragon 855+ ile piyasaya çıkmıştı. Daha sonradan gelen 5G adaptasyonu Snapdragon 865+ işlemciye sahip olmuştu.

Artan maliyetler nedeniyle Galaxy Z Flip 3 orta düzey işlemcilere sahip olacak. 4G ve 5G takviyesiyle piyasaya çıkacak akıllı telefonun performans olarak daha düşük düzeyde bizleri karşılaması bekleniyor. Bununla birlikte artan maliyetleri nedeniyle firmanın bu biçim bir değişikliğe gitmesi de epey olağan karşılanıyor. Öte yandan Galaxy Z Fold 3 modeli ile alakalı rastgele bir teknik özellik değişikliği yok. Aygıtın Snapdragon 888 ile piyasaya çıkacağı iddia ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın