Galaxy F42 5G geliyor! İşte birinci bilgiler

Galaxy F42 5G geliyor! İşte birinci bilgiler
Okunuyor Galaxy F42 5G geliyor! İşte birinci bilgiler

Akıllı telefon pazarının en çok model üreten şirketlerinden Samsung, yakında ‘F‘ serisinin yeni bir üyesiyle karşımıza çıkacak. Birkaç gün evvel şirket Galaxy F52 5G modelini piyasaya sürerken, artık ise Galaxy F42 5G modelinin üzerine çalıştığına dair raporlar ortaya çıktı.

Güney Koreli üreticinin ‘F’ serisi altında geliştirdiği telefonlar, genel olarak ‘M’ serisi modellerini temel alıyor. Çünkü Galaxy F52 5G, birkaç özellik dışında Galaxy M52 5G ile neredeyse birebir aynı geldi. Artık ise benzeri bir olayın Galaxy F42 5G‘de görülmesi bekleniyor. Bu telefon, Samsung’un stratejilerini göz önünde bulundurduğumuzda M42 5G’nin yine markalanmış hali olarak gelebilir.

samsung galaxy f52 5g tanitildi iste ozellikleri ve fiyatisamsung galaxy f52 5g tanitildi iste ozellikleri ve fiyati

Mart 2020’de Türkiye pazarına giriş yapan Tecno Mobile, yerli üretim için sona yaklaştı. Şirket, birinci yerli aygıtı yakında tanıtacak.

Galaxy F42 5G Wi-Fi Alliance sertifikasını aldı

Samsung’un piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy F42 5G akıllı telefonu, WiFi Alliance sertifikasını alarak lansmana yakın olduğunu gösteriyor. Çünkü rastgele bir mani olmaması durumunda aygıt, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecektir.

F52 5G Galax M52 5Gnin yeniden markalanmis versiyonu olarak gelebilir.F52 5G Galax M52 5Gnin yeniden markalanmis versiyonu olarak gelebilir.

Sertifika sitesi Galaxy F42 5G hakkında ne yazık ki çok fazla bilgi vermiyor. Yalnızca aygıtın; Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac takviyesi ile geleceğini ve SME426B/DS model numarasına sahip olacağını gösteriyor. Lakin piyasada halihazırda bulunan M42 5G’den de yola çıkarak iddiada bulunmak mümkün. Zira başkalarında olduğu üzere F52 5G’nin de, M42 5G’nin tekrar markalanmış hali olarak gelmesi bekleniyor.

Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan Galaxy F42 5G, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 750 yonga setinden alacak ve 8 GB RAM ile desteklenecek. İşlemciye ek olarak aygıtın 5.000 mAh pile sahip olması bekleniyor.

Kamera tarafında ise F42 5G’nin ardında dörtlü kamera kurulumuna yer verilecek. Bunlardan ana kamera 48 Megapiksel çözünürlükte gelirken, öteki yardımcı sensörlerin çözünürlüğü hakkında ise belirsizlikler sürüyor. Ek olarak aygıtın ön tarafında da 20 Megapiksel selfie kamerasına yer verilecek. Bunun dışında ise öne çıkan bir bilgi bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın