Fiyat performans noktasında argümanlı mekanik klavyeler

Fiyat performans noktasında argümanlı mekanik klavyeler
Okunuyor Fiyat performans noktasında argümanlı mekanik klavyeler

Mekanik klavyeler daha çok oyuncuların ilgi odağına giriyor. Fakat sıkça yazı yazan bireyler için de mekanik klavyelerin avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda oyuncular için öne çıkan modellerle yazı yazanlar için ülkü eserleri bir ortaya getirdik. Sizler için 1.000 TL altı en yeterli mekanik klavyeler listesi hazırladık.

Derlediğimiz eserlerin ayrıntılarını yazımızda açıkladığımız üzere dikkat etmeniz gereken kriterleri de belirtiyoruz. Münasebetiyle gereksiniminize uygun hakikat kararı kolay kolay verebilirsiniz.

Mekanik klavye alırken dikkat edilmesi gerekenler

Her klavyede olduğu üzere mekanik klavyelerde de birinci göz önüne alacağınız nokta tasarım olacaktır. Estetik manzaranın yanı sıra eserin ergonomisi epeyce değerlidir. Ayrıyeten klavye boyutuna da karar vermeniz gerekecektir. Kullanım alanınız dar değilse tam boyutlu modeller size avantaj sağlayacaktır fakat alandan tasarruf etmek istediğinizde kompakt seçeneklere yönelebilirsiniz.

Öbür yandan RGB aydınlatma, ergonomik tasarımı destekleyen bilek takviyesi üzere ögelere da dikkat etmeniz gerekiyor. 1.000 TL altı en uygun mekanik klavyeler listemizde bu kapsamda farklı opsiyonlar yer alıyor.

fiyat performansiyla en iyi mekanik klavyeler 000

Mekanik klavyenin bizlere sunduğu en büyük avantaj her tuşun kendi anahtarına sahip olmasıdır. Bu yüzden anahtar yapısı en değerli noktalardan biridir. Piyasada çoğunlukla Cherry markasının ürettiği eserleri görüyoruz. Markanın ise üç temel anahtar tipi var. Bu anahtarlar ise; tıklanabilir, dokunsal ve doğrusal formunda ayrılıyor. Lakin markaların kendi ürettiği yahut farklı üreticilerden çıkan anahtarları da piyasada görebiliyoruz.

Tıklanabilir anahtarlar yüksek ses çıkarır ve çoklukla oyuncuların tercihi olur. Dokunsal anahtarlar ise yazı yazmaya daha uygundur. Doğrusal anahtarların avantajı ise rekabetçi oyunlarda ortaya çıkar. Bu yapıda, süratli halde tuşa basma imkanınız olacaktır.

1.000 TL altı en yeterli mekanik klavyeler

Derlediğimiz listede fiyat performansıyla argümanlı modellere yer vermeye ihtimam gösterdik. Dilerseniz lafı uzatmadan belirlediğimiz modeller ayrıntılarına bakalım.

1 – Corsair Gaming K68

fiyat performansiyla en iyi mekanik klavyeler 1

Oyunculara yönelik eserleriyle tanınan olan Corsair, mekanik klavye tarafında da savlı modellerle karşımıza çıkıyor. Kablolu temasa sahip tam boyutlu aygıt; doğrusal anahtarla geliyor ve rekabetçi oyunculara hitap ediyor. Ayrıyeten eserde bilek dayanağı görüyoruz. Aydınlatma tarafında ise eserde kırmızı LED mevcut.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

2 – HyperX Alloy Origins

fiyat performansiyla en iyi mekanik klavyeler 2

1.000 TL altı en düzgün mekanik klavyeler listemizdeki eserler ortasında HyperX Alloy Origins de yer alıyor. Kompakt dizaynlı klavye, size alandan tasarruf etme talihi sunarken, RGB aydınlatmasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıyeten çıkarılabilir USB – Tip C kablolu eserde HyperX’in kendi mekanik anahtarlarını görüyoruz.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

3 – Keychron K6

fiyat performansiyla en iyi mekanik klavyeler 3

Derlememizdeki kompakt modellerden Keychron K6, kablolu ve kablosuz ilişki teknolojilerine sahip. Hem oyun hem de yazı için uygun olan klavye, 50 milyon tuş vuruş ömrüne sahip Gateron anahtar kullanıyor. Gateron anahtarın dokunsal karşılık mühletine sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıyeten RGB aydınlatmalı model 4.000 mAh pil ile geliyor. 3 saatte şarj olan eser, 240 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Lakin RGB çalışırken bu müddet 72 saate düşüyor.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

4 – Asus RA05 TUF Gaming K3

fiyat performansiyla en iyi mekanik klavyeler 4

Asus’un oyuncu odaklı eserlerinin yer aldığı TUF Gaming serisinden bir eser de 1.000 TL altı en güzel mekanik klavyeler listemizde mevcut. RGB aydınlatmalı aygıtta 50 milyon sefer basmaya güçlü anahtarlar görüyoruz. Öteki yandan modeldeki mıknatıslı bilek takviyesi ergonomi açısından öne çıkıyor.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

5 – Cooler Master CK550 V2

fiyat performansiyla en iyi mekanik klavyeler 5

Tayvan merkezli marka Cooler Master’ın modeli, tam boyutlu tasarımı ve RGB takviyesiyle öne çıkıyor. Yazılım takviyesi sayesinde eserde istediğiniz tuşa 16.7 milyon renkten istediğinizi atayabiliyorsunuz. Öteki yandan bilek takviyesine de sahip klavyede, 50 milyon kere basıma güçlü anahtar yer alıyor.

Üstteki eserlere ek olarak 1.000 TL altı en güzel mekanik klavyeler listemizde alternatifler de var. Hem eser fiyatlarına hem de başka modellere aşağıdaki temastan ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm eserlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – Razer Blackwidow V3

7 – Logitech G512

8 – Glorius Modüler RGB mekanik klavye

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın