FIFA 22’nin yeni özelliği iş ilanında ortaya çıktı

FIFA 22’nin yeni özelliği iş ilanında ortaya çıktı
Okunuyor FIFA 22’nin yeni özelliği iş ilanında ortaya çıktı

Dünyanın en çok oynanan futbol oyunlarından FIFA’nın geliştiricisi Electronic Arts (EA), oyuna entegre ettiği meslek modu sayesinde kullanıcılara farklı tecrübeler yaşatıyor. Buradaki İnteraktif Maç Simülasyonu, Maç Sertliği ve Etkin Antreman, Oyuncu Gelişimi üzere ekstra özellikler sayesinde futbol severler oyunu ve karakterlerini geliştirebiliyorlar.

Electronic Arts, meslek modunu yıllık olarak yeni özelliklerle geliştirse de uzun vakittir istenilen çevrimiçi oynama dayanağını getirmemişti. Şirketin paylaştığı yeni bir iş ilanı beklenen güncellemenin nihayet hayata geçeceğini gözler önüne serdi.

Çevrimiçi Meslek Modu nihayet FIFA 22 ile geliyor

Electronic Arts resmi web sayfasında Çevrimiçi Yazılım Mühendisi konumu için iş ilanı verdi. Vazife alacak yazılım mühendisi şirketin ağ ilişkili oyun geliştirme grubunun oluşturulmasına dayanak sağlayacak. Burada FIFA için geliştirdiği hizmetlerden bahseden EA “çevrimiçi meslek modu” tabirini şahsen kendi ağzından duyurdu. Çok istenilen yeniliğin nihayet FIFA severlerin hizmetine sunulacağı böylece anlaşılmış oldu.

fifa 22 nin yeni ozelligi is ilaninda ortaya cikti 1

EA verdiği iş ilanında, yazılım mühendisinin vazifelerini şu sözlerle açıkladı:

Bir çevrimiçi yazılım mühendisi olarak; ister çevrimiçi meslek modumuzda, ister kesin grupta yahut temel çevrimiçi sistemlerde ve protokollerde, ağ temaslı oyun geliştirme takımımızın oluşturulmasına yardımcı olacaksınız. Prototipleme ve planlama yapmaktan, mevcut ve sevilen bir oyuna şahane yeni özellikler eklemekten ve mevcut kodları geliştirmekten zevk alan mühendisler arıyoruz.

Electronic Arts Jobs

Direkt olarak “FIFA 22” oyununun ismi geçmese de, halihazırda geliştirildiği bilinen öbür bir FIFA oyunu yok. Bu nedenle belirtilen çevrimiçi meslek modunun FIFA 22 ile kullanıma sunulacağı öngörülüyor. Electronic Arts şimdiye kadar daima Ultimate Team özelliğine tartı vermiş ve meslek modunu geri planda tutmayı tercih etmişti. Oyuncular ise bu duruma isyan ediyorlardı. Kullanıcılarını dinleyen EA inadından vazgeçti.

Yeni çevrimiçi meslek modu, şu anda çevrimdışı oynanabilen halinin üzerine mi entegre edilecek yoksa başka bir mod olarak mı kullanıma sunulacak şimdi bilmiyoruz. FIFA 22 ile futbol severleri bekleyen tüm yeniliklerin 22 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan EA Play Live etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın