Facebook’tan Roblox’a rakip olacak atılım

Facebook’tan Roblox’a rakip olacak atılım
Okunuyor Facebook’tan Roblox’a rakip olacak atılım

Son vakitlerde birden fazla sanal gerçeklik stüdyosu satın alan Facebook, bir muahedeyi daha duyurdu. Şirket son olarak, Roblox gibisi bir üretim olan Crayta için geliştiricisi Unit 2 ile mutabakat imzaladı.

Mutabakatın finansal koşulları paylaşılmazken, tüm stüdyonun tüm takımı satın almanın bir modülü olarak Facebook’a katılacak. Facebook da kendi gayretlerini ilerletmek ve kesimde ismini daha fazla duyurmak için Crayta‘yı kullanma konusunda epey istekli görünüyor.

“Crayta, oyun oluşturmayı daha üst seviyeye çıkardı

Facebook tarafından duyurulan mutabakatta Facebook Gaming Lider Yardımcısı Vivek Sharma, “Crayta, oyun oluşturmayı daha üst seviyeye çıkardı. Crayta’nın oluşturma araç setini Facebook’ta anında yeni tecrübeler sunmak için Facebook Gaming‘in bulut platformuna entegre etmeyi planlıyoruz” dedi.

crayta facebooka satildi sirket robloxa rakip olacak

Facebook tarafından satın alınan Unit 2 Games‘i imali Crayta, rakipleri üzere Unreal Engine üzerine heyeti bir oyun olma özelliğini taşıyor. Kullanıcılara keşif ve Topluluk özellikleriyle daha kolay bir arayüz sunan üretim, Battle Pass üzere para kazanma yollarıyla Fortnite gibisi bir görünüm kazandı.

Şimdi üç yıllık bir stüdyo olan Unit 2, Crayta’yı geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya sürmüştü. Oyunun genel hacmi, stüdyonun birinci olarak Google’ın bulut akış platformu Stadia‘da piyasaya sürülme mutabakatıyla sonluydu. Lakin Epic Games Store, Mart ayından itibaren kendi mağazasında oyunu bulunduruyor.

Oyunu fiyatsız bir formda Epic Games Store’da denemek isteyenler buradan ulaşabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın