Facebook ve Instagram için beğeni gizleme periyodu başladı!

Facebook ve Instagram için beğeni gizleme periyodu başladı!
Okunuyor Facebook ve Instagram için beğeni gizleme periyodu başladı!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından Facebook ve Instagram, 2019’dan beri kelamı edilen beğeni gizleme özelliğine nihayet kavuştu.

Facebook ve Instagram, şu anda en çok kullanılan toplumsal medya araçlarından ikisi. Bu uygulamalar daima olarak güncelleniyor ve daha kullanışlı hale geliyor. Tıpkı vakitte zımnilik konusunda da tekrar bir grup yeniliklere kavuşuyor. Çünkü bugün olduğu gibi…

İki platformun da 2019’dan bu yana daima olarak farklı biçimlerde test ettiği beğeni gizleme sayısı, bugün itibariyle kullanıma sunulmaya başladı. Artık kendinizin ve karşı tarafın beğeni sayısını dilediğiniz üzere gizleyebilirsiniz.

Instagram ve Facebook’da yeni devir

Instagram ve Facebook, beğeni gizleme fonksiyonuna dair haberleri resmi internet siteleri ve toplumsal medya hesaplarından verdiler. Bu özellik şu an sonlu sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor ve birkaç gün içinde herkes içinde açık hale gelecek.

9toMac sitesinin raporuna nazaran beğeni gizleme fonksiyonuna sahip olan şahıslar, hiçbir şey yapmadan bu özelliğe kavuştular. Görünüşe bakılırsa Instagram bu fonksiyonu sunucu usulüyle aktifleştiriyor ve münasebetiyle uygulamayı güncellemeye de gerek kalmıyor.

Facebook’un açıklamalarına nazaran merakla beklenen bu özellik, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaşacak. Pekala Instagram’da beğeni sayısı nasıl gizlenecek?

  • Öncelikle uygulama içerisinden ‘Ayarlar ve Kapalılık‘ seçeneklerine girin
  • Akabinde Yayınlar> Beğenileri Gizle ve Sayıları Görüntüle kısmına gelin. Hepsi bu kadar.

Bir gönderiniz için beğeni gizleme ayarlarını etkin etmek içinde; seçtiğiniz gönderi üzerindeki üç noktaya tıklayıp, akabinde gizle diyerek fotoğraf ya da görüntünün beğeni sayısını gizleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın