Evlilik Siteleri Listesi 2020

 Evlilik Siteleri Listesi 2020
Okunuyor Evlilik Siteleri Listesi 2020

Evlilik siteleri günümüzde insanların birbiriyle ciddi anlamda etkileşime girebileceği en ulaşılabilir mecralardan biri. Belki bundan 10 sene önce “internetten tanıştığınız biriyle evlenmek” istediğinizi söyleseniz ayıplanabilirdiniz ancak teknolojinin evlilik kültürünü getirdiği noktayı artık herkes kabullenmek durumunda.

Görücü usulü evlilikten uzaklaşarak, eş seçmenin daha önemli olmaya başladığı bir dönemde hızlıca ilerliyoruz. Toplum ve/veya kendinizce muhafazakar, Alevi, Sünni, açık görüşlü, rahat veya çok daha farklı bir biçimde tanımlanıyor olmanız eş konusunda seçici olmanıza engel olmamalıdır. Deneme yanılma yöntemiyle doğru eş bulmanın hem etik yanlışlığı hem maddi ve manevi olarak yaşatacağı kayıplar düşünüldüğünde evlenme siteleri imdadımıza yetişti bile diyebiliriz.

Ayrıca, sitemizin yeni açılan forum alanında tamamen ücretsiz olarak diğer ziyaretçilerle etkileşime girebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda yine tamamen ücretsiz ve sınırsız mesaj gönderme, arkadaş listesine ekleme gibi ek özellikler getirilecektir. Foruma gitmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Neye Göre Evlilik Sitesi Seçeceğiz?

Peki bu ihtiyaçlar doğrultusunda kullanacağınız evlilik sitelerinden hangileri güvenilir?

Kaç senedir hizmet veriyorlar, ne kadar üyeleri var, gerçekten evlenenlerin hikayelerini paylaşıyorlar mı, biriyle tanışmak için ücret ödemek zorunda mıyım, hangi evlilik siteleri ücretsiz gibi sorular kafanızda canlanıyorsa doğru sayfayı ziyaret ettiniz demektir.

Burada bilinen – bilinmeyen birçok evlilik sitesini inceleyerek tablo haline getireceğiz. Sizlerin de deneyip memnun kaldığı ve kalmadığı siteler varsa iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz veya yazının sonundaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Evlilik Siteleri

Öncelikle belirtelim, bu tabloda yer alan evlilik sitelerinden hiçbiriyle bağımız bulunmuyor. Bilgilerin neredeyse tamamı ilgili siteden ve genel kabul görmüş forumlardan alınmıştır. Editör olarak sizlere ilk tavsiyem, özellikle Gold/Altın Üyelik adı altında ücretli üyeliklerde sanal kart kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu siteler hakkında Şikayet Var platformu üzerindeki başlıkların neredeyse %90’ı haksız çekilen ödemelerle ilgili.

Öncelikle belirtelim, bu tabloda yer alan evlilik sitelerinden hiçbiriyle bağımız bulunmuyor. Bilgilerin neredeyse tamamı ilgili siteden ve genel kabul görmüş forumlardan alınmıştır. Editör olarak sizlere ilk tavsiyem, özellikle Gold/Altın Üyelik adı altında ücretli üyeliklerde sanal kart kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu siteler hakkında Şikayet Var platformu üzerindeki başlıkların neredeyse %90’ı haksız çekilen ödemelerle ilgili.

Evlilik Siteleri Listesi

Şimdi, Nisan 2020’de oluşturduğumuz, incelediğimiz ve güncel bilgilerin yer aldığı tabloya geçebiliriz.

Site Kuruluş Gold Üyelik (Aylık)
SiberAlem.com 2000 65.00 TL
GonuldenSevenler.com 2006 79.90 TL
PembePanjur.com 2010 59.90 TL
KamuEvlilik.com 2018 35.00 TL
www.evlilikmerkezi.com 2005 44.00 TL
www.nasipse.com 2011 49.90 TL
muslumankalpler.com 2008 64.94 TL
www.ecift.com    
www.elitask.com    
www.elitislamievlilik.com    
www.evlilikler.com    
enisan.com.tr    
sadeceevlilik.com    
www.muslimlife.eu/tr    
www.arasana.com    

Evlilik sitelerinin ayrıntılı incelemesi

Listede yer alıp da incelemesi henüz yapılmayan siteler zaman içerisinde tamamlanacaktır. Katkılarınızı bekliyoruz.


SiberAlem.com

 

Bu alemin en eskilerinden biri olan Siber Alem 2000 yılında kurulmuş bir arkadaşlık sitesidir. Workbench Team tarafından yönetilen site gerek iletişim kolaylığı gerek teknik yeterliliği nedeniyle en güvenilir evlilik-arkadaşlık sitelerinden biridir. Platformda, sizleri maddi ve manevi olarak suiistimal etmek isteyenleri kolayca engelleyebilir, şikâyet edebilir ve gerekirse siteden uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

SiberAlem, 15 yıldan fazla tecrübesi ve sitenin her kısmında öne çıkardığı kurumsal kimlik sayesinde kişisel verilerimizin güvende olduğunu, herhangi bir sorun olması halinde muhatap bulabileceğimizi ve rafine edilmiş bir kullanıcı kitlesi barındırdığını hissettiriyor.

Üye olmak ücretsiz. Eğer hesabınızdaki bilgileri %100 doldurursanız her girişinizde kredi kazanırsınız ve profilinizde onaylı bir fotoğrafınız varsa 2 kat kredi kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Kazandığınız kredileri Aşk Oyunu, Vitrin ve Öncelikli Mesaj için kullanabilirsiniz. Ayrıca Gold Üyelik alarak sınırsınız mesajlaşabilir, arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilir, sınırsız göz kırpabilirsiniz ve tüm bunları yaparken reklamlarla karşılaşmazsınız.

Listeye dön


GonuldenSevenler.com

 

Gönülden Sevenler, kendilerini İslami Evlilik Sitesi olarak tanımlayan, logosunda verdiği mesajla 12 yıllık olduğunu söyleyen bir evlilik sitesi. Yine ana sayfada hızlı destek, güvenlik, kolay mesajlaşma, detaylı profil seçenekleri ve ciddi evlilik sitesi mesajları bizi karşılıyor. İlk üyelikte kişisel bilgiler, eş adayı özellikleri ve profil yazısı bölümlerini doldurmak gerekiyor. Diğer sitelere üye olurken karşılaşmadığımız kişisel bilgiler alanında “Mezhebiniz nedir?”, “Kuran-ı kerim biliyor ve okuyor musunuz?”, “Oruç tutuyor musunuz?”, “Cemaat bağlantıları”, “İslami ve ahlaki olarak önemli gördükleriniz” ve “Namaz kılıyor musunuz?” sorular Gönülden Sevenler’in ciddi anlamda bir İslami evlilik sitesi olduğunu, inanç temeline önem verdiğini gösterir nitelikte.

Platforma üye olmak ücretsiz ancak mesaj gönderme gibi tanışmanın ilk adımını atmak için Altın Üye olmanız gerekiyor. Ödemeyi kredi kartı, banka havalesi ve mobil ödeme ile gerçekleştirme şansınız var.

Özel not: Oldukça popüler bir evlilik sitesi olmasına rağmen üye etkileşimleri tamamen ücretli üyeliğe bağlı bir site.

Listeye dön


PembePanjur.com

 

Mutlu hayatların başlangıcı sloganıyla kullanıcılarına hizmet veren Pembe Panjur, anasayfasında yer alan bilgiye göre 6 milyondan fazla kullanıcıyı sitesinde barındırıyor. 2010’da kurulan site muhtemelen en popüler evlilik sitelerinden biri. Çağrı merkezi hizmetiyle güvenilir evlilik siteleri arasında yer alıyor denebilecek bir profile sahip. Ücretsiz karakter analizi, bilimsel eşleştirme ve dil, din, şehir ve yaş gibi kriterleri olmadan üye kabul ediyor.

İlk üyelik esnasında yaşınız, boyunuz, kilo, meslek, gelir, alkol-sigara kullanımı ve tanışmak isteyebileceğiniz kişilerdeki bu özellikler nasıl olmalı gibi bir dizi seçmeli soruyu cevaplamanız gerekiyor. Genel Bilgiler, Fiziksel Özellikler, Eğitim & Diğer, Yaşam, Karakter Analizi ve Fotoğraflarınız gibi 7 ana kategoride bilgilerinizi girdikten sonra uygun adayları arayabilir veya teklif bekleyebilirsiniz.

Sitede Standart ve Gold olmak üzere 2 ayrı üyelik tipi bulunuyor. Ücretsiz üyelikle kullanıcının fotoğraflarını görebilir ve göz kırpabilirsiniz. Gold üyelikte ise doğrudan mesaj atma ve sıralamada üste çıkma avantajı sağlayabilirsiniz.

Listeye dön


Kamuevlilik.com

 

Muhtemelen bir memur ya da kamuyla ilgili bir kişi/kurum tarafından açılmış olan bu evlilik sitesi, adaylara Kamu Çalışanı ve Özel Sektör/Diğer çalışanlar olarak ayırabilme şansı sunuyor. Mantık ve sevgiyi birleştirdik sloganını kullanan bu site 2018 yılında hizmet vermeye başlamış. Kaydolmanın ücretsiz olduğu KamuEvlilik’te Gold Üyelik seçeneği bulunuyor ancak Kullanıcı Sözleşmesi ve kredi yükleme alanlarında bu üyelik tipinin hangi avantajları getirdiğine dair bilgi yok. Bu arada, yeni üye olan herkes 1 ay süreyle Gold Üyelik kazanıyor.

Listeye dön


EvlilikMerkezi.com

SiberAlem ve itiraf.com’u bünyesinde barındıran Workbench Team ürünü olan evlilikmerkezi.com’un temelleri 2005’de atılmış gibi görünüyor. Hakkında çok fazla kullanıcı yorumu bulunmayan sitenin öne çıkardığı özelliği ise Bilimsel Evlilik Sitesi olması. Alternatifleri gibi kişilik testleri yoluyla en uygun adayla eşleştirmeye çalışıyor. Sitenin hakkımızda sayfası bulunmaması dikkat çekiyor. Tarafsız gözle bakıldığında, ilk izlenim tamamen ticari amaçlarla açılmış profesyonel bir websitesi, güvenilirlik denk geldiğiniz kullanıcı ile alakalı. Ücretsiz üye olabildiğiniz sitede Gold Üyelik ile reklamsız gezinebilir, arama sonuçlarında en üstte çıkabilir, sınırsız mesaj ve gönderme, göz kırpma özelliklerinden faydalabilirsiniz.

Listeye dön


Nasipse.com

nasipse.com ilk bakıştaki izlenime göre güvenilir olmayan evlilik siteleri arasında yer alıyor çünkü sitede hakkımızda bölümü, detaylı iletişim ve ticari unvan gibi hiçbir bilgi yer almıyor. Şikayet Var üzerindeki kayıtlara bakıldığında da genel başlıklar sahte hesap açıldığı üzerine yoğunlaşıyor. Siteye üyelik aşamasında diğer tüm evlilik sitelerindeki gibi bilgilerinizi toplam 11 adımda giriyorsunuz. Sigara ve alkol kullanımı, evlilik durumu, ilgi alanları, eğitim ve ehliyete kadar birçok soru var. Aradığınız kişi özelliklerini ise Müslüman veya farklı dinler, mezheplere göre seçim, yurt dışından biriyle evlenmek ister misiniz gibi sorulara vereceğiniz yanıtlarla belirleyebilirsiniz. Siteye ücretsiz üye olunabiliyor ancak Özel ve Standart olmak üzere 2 tip üyelik seçeneği var. Özel Üye olursanız Tüm üyelerden mesaj alabilir, anlık görüşme yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. “Ciddi ve Güvenilir Evlilik Sitesi” sloganına sahip bir site için oldukça zayıf ipuçları var.


MuslumanKalpler.com

Müslüman Kalpler sitesi ICANN kayıtlarına göre 2008 yılında tescil edilmiş bir alan adına sahip. İslami evlilik siteleri kategorisinde bu sitenin sloganı Aşk, islami evliliktir. ŞikayetVar’daki kayıtlara göre üyelere mesaj göndermek için ücretli üye olmak gerekiyor, üye olduktan sonra ise gönderilen mesajlara yanıt verilmediği söyleniyor ancak yalnızca 2 adet şikayet kaydı var.

7 günden 1 yıla kadar geçerli Gold Üyelik paketleri alabileceğiniz sitenin aylık gold üyelik fiyatı yaklaşık 65 TL.

müslüman kalpler gold üyelik fiyatları

En Üste Çık

Yapılan Yorumlar
 • Avatar for Sadettin Sadettin dedi ki:

  Evlenmek istiyorum ama en iyi site hangisi bilmiyorum. Bir de güvenilir bir site olmasını istiyorum neye göre güveneceğiz bunlara bi anlatsanız ya

 • Avatar for Bayram Düzenli Bayram Düzenli dedi ki:

  İslami evlilik siteleri listesini biraz fazlalaştırın bence. Bu dönemde en zor şeylerden biri İslami kurallara, kaidelere uygun, namuslu insan bulmak. Teşekkürler.

 • Avatar for Cengo Cengo dedi ki:

  evlilik siteleri içinden en iyisi hangisi tavsiye ve yorumlar için cevap yazabilirsiniz teşekkürler

 • Avatar for Orhan Orhan dedi ki:

  sakın para kaptırmayın pişman olursunuz. Profiller sahte

 • Avatar for sevin sevin dedi ki:

  slm ben sevin bu siteye yeni katldim ciddi evlilik aryorum sizde ciddi dusnyorsaniz benim wahtsap numaram

 • Avatar for Ali Boran Ali Boran dedi ki:

  Merhabalar, Güzel bir liste sunmuşsunuz teşekkürler… Ben de listeye katkıda bulunayım! 2018 yılında faaliyete başlamış olan ve % 100 ücretsiz (üyelik,mesajlaşma vs.) arkadaşlık hizmeti sunan sosyal paylaşım sitesi dostca.net da öneriyorum.

 • Avatar for Iliknur nur Iliknur nur dedi ki:

  Mbr amacim.ciddi evlilik yas 28bekarim hic evlilik yapmadim ciddi olan eklesin

 • Avatar for Iliknur Iliknur dedi ki:

  Mbr

 • Avatar for Iliknur Iliknur dedi ki:

  Numaram.bu

 • Avatar for Cesur Cesur dedi ki:

  Yaş 30 bekarim bakımlı bayanlarla tanışmak istiyorum WhatsApp numaram bu kaçamak eğlenmek için bayan arkadaş arıyorum

 • Avatar for Merwe Merwe dedi ki:

  Selam allekum kisa ve oz kendimi tanitayim ismim merve 25 yasindayim bekyatim hic bir evlilik yapmadim kismet olursa turkiyede biriylen evlenmek istiyorum helal sut emis allahtan korkusu olan evine ve esine sahip cikacak allahin bi kulunlan evlenmek istiyorum gonuler bir olduktan sonra ekmeyimi suya tuza banip evlenecegim kisiylen bir omur boyu yaslanmak isterim buraya pek fazla girmedim icin sana cep numarami brakiyorum cidisen ara allaha emanet ol

 • Avatar for deryahabil deryahabil dedi ki:

  Slm ben derya bulgaristan varna yas 25 cidi sen wsapp numaram

 • Avatar for kayacan kayacan dedi ki:

  Merhaba hayırlı aksam lar ben de ibrahim ciddiyim yaş 39 175 boyunda 74 kg yeşil ela karışık gözlerim var siyah sacliyim bugday tenli Allah tan korkan bir yapıya sahip im ciddi yim hiç vlilik yapma dim ama aradığım bayanın daha önceden evlilik yapmış olmasi hiç sorun değil yeterki allah korkusu olsun yeter çoçuk larda olabilir ben aslen konyaliyim ama doğma ve büyüme AKSARAY DA DOĞUP BÜYÜDÜM İSTANBUL DA ÇALIŞ İYORUM evlilik yolunda anlasa bilirsek evlene cegim bayanın ilinde ikamet ederim yeterki iyi bir yuva m olsun NOT YURT DIŞI ARAMASİN LUTFEN YURT DIŞI ARAMASİN LUTFEN YURT DIŞI ARAMASİN LUTFEN numaram B (*******

 • Avatar for mesut mesut dedi ki:

  slm ilknur ben mesut ****** evlilik dusunuyorsan konusalim

Bir Yorum Yapın