Ethereum, Ripple ve Cardano: Analistlerin İddiaları Ne?

Ethereum, Ripple ve Cardano: Analistlerin İddiaları Ne?
Okunuyor Ethereum, Ripple ve Cardano: Analistlerin İddiaları Ne?

shutterstock 461404489

Kripto alanındaki düzeltmenin ortasında, birinci 10’dan birçok altcoin öne çıkıyor. Bunlardan kimileri Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve XRP. Yazım sırasında bu 3 altcoin, yeşil renkte süreç görüyor. Pekala, bu kriptolar için sırada ne var? İşte kimi analistlerin görüşleri…

XRP için beklenmeyen bir ralli kartlarda mı?

Credible Crypto isimli kripto analisti, kısa müddet evvel XRP’nin piyasa eğiliminin tersine beklenmedik bir ralli gerçekleştirebileceğini ima etti. Aşağıdaki grafiği attığı tarihte XRP’deki short konumlar rekor kırmıştı ve coin, kıymetli bir direnç düzeyinde geziniyordu. Analist, bundan ötürü XRP’de bir “short squeeze” gözlemlenebileceğini ima etti. Kısa vadede, tüccarlar fiyattaki “ani” bir artışla “kısa” durumlarından çıkmak zorunda kalırlar. Bu da onları kayıplarını azaltmak için tokenleri geri almaya zorlar. Analiste nazaran bu fenomen, XRP’nin fiyatına olumlu tesir yapacak.

Cardano ve Ethereum yarışı: Kim başkan olacak?

Real Vision’ın CEO’su ve ekonomist Raoul Pal, ralliyi potansiyel olarak hangi kripto paranın yönetebileceği konusunda yorum yaptı ve “Bir boğa piyasasında ETH’nin BTC’den ve altcoin’lerin de ETH’den daha düzgün performans göstereceğini biliyorum,” sözlerini kullandı. Ek olarak Bitcoin güç gösterdiği sürece ADA üzere paraların ETH’den daha güzel performans göstereceğini ima etti. Pal, bir podcast’te “Altcoin sezonundaysak, ADA üzere alternatifler ETH’nin yükselişinden 5 kat daha fazla artacak,” dedi.

Ethereum 2.0 Staking Upgrade Can Pose A Threat To Cardano

Crypto Capital Venture isimli bir Youtube kanalından diğer bir analist, son tahlil görüntüsünde ADA’nın bir boğa koşusunda olduğunu ve muhtemelen iki yıl içinde 1 trilyon dolarlık piyasa bedeline ulaşacağını tez etti. Kriptokoin.com bilgilerine nazaran yazım sırasında ADA, 57 milyar dolarlık piyasa pahası ile beşinci sırada yer alıyor.

Piyasa çalkantısının ortasında, ETH’nin fiyatının 1.500 dolara düşeceğine dair spekülasyonlar vardı, lakin altcoin 2.000 dolarlık dayanağına tutundu ve yazının yazıldığı sırada 2.770 dolarlık fiyatıyla daha da yükselmiş durumda. ETH’nin mevcut pozisyonunu tahlil eden muharrir ve analist Steven Aitchison, ETH’nin “iyi dayandığını” tez etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın