Ethereum, Ripple, Cardano, BNB ve Polkadot: Bu İşaretlere Dikkat Edin!

Ethereum, Ripple, Cardano, BNB ve Polkadot: Bu İşaretlere Dikkat Edin!
Okunuyor Ethereum, Ripple, Cardano, BNB ve Polkadot: Bu İşaretlere Dikkat Edin!

186504004.186504005

Altcoin’ler, kan banyosundan düzgünleşiyor üzere görünüyor. Birtakım altcoin’ler süratle bir sıçrama yaşıyor. Pekala, Ethereum, BNB üzere altcoin’lerde yükselişe işaret eden faktörler neler? İşte, AMBCrypto’dan kripto uzmanı Ekta Mourya’nın dikkat çektiği kimi metrikler…

Ethereum, Ripple üzere altcoin’lerin artan hakimiyeti ve ticaret hacmi

Birinci 25’teki altcoin’ler, fiyat ve toplumsal hacimde bir düşüş kaydetti. Ticaret hacmi, istikrarlı bir halde arttı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum, Cardano, Binance Coin, Dogecoin, XRP ve Polkadot’un fiyatı geçen hafta %30’un üzerinde düştü. Ek olarak, Bitcoin’in hakimiyeti %45’e ve Ethereum’un %20’nin altına düştü. Kripto piyasası kıymetindeki genel düşüşe karşın, altcoin’lerin hakimiyeti artmıştı.

Screenshot 2021 05 23 at 10.40.49 AM 1024x516 1Kripto para piyasası hakimiyeti. Kaynak: CoinMarketCap

Mourya, “artan altcoin hakimiyeti ve ticaret hacmi, altcoin rallisi ve fiyat güzelleşmesinin anahtarıdır,” diyor. Ethereum kelam konusu olduğunda, ticaret hacmindeki düşüş ile fiyatın toparlandığının altını çiziyor. Büyük HODLer’ların konsantrasyonu yüzde 41 düzeyinde, altcoin’in fiyatı 2.500 dolar aralığındayken de birebir düzeydeydi.

3 6

Ethereum’un fiyatındaki düşüş, büyük HODLer’ların konsantrasyonu yahut kârlılığı üzerinde olumsuz bir tesire sahip olmadığından Mourya’ya nazaran bu durum, ETH’nin gerçek kıymetinden az bir ölçüde fiyatlandırıldığına ve bir toparlanmanın sürmekte olduğuna dair bir işarettir. Bilgilere nazaran HODLer’ların yüzde 90’ı, mevcut fiyat düzeylerinde kârda.

DeFi tokenleri de yükselişe geçiyor

DeFi tokenleri konusunda ise, Uniswap (UNI), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Aave (AAVE)’nin geri kazanımı, fiyattaki artışa bağlı olarak başladı. AAVE’nin toplumsal dominans grafiğine nazaran toplumsal hacimdeki artış AAVE’nin fiyatında bir artışa yol açtı. Kripto uzmanına nazaran bu durum, öteki DeFi tokenleri için de geçerli. Uzmana nazaran toplumsal hacim ile satış baskısı ortasında bir münasebet var, lakin toplumsal hacimdeki artışa karşın, DeFi tokenleri satış baskısına direniyor.

Screenshot 2021 05 23 at 10.55.11 AM 1024x579 1AAVE’nin toplumsal hacmi. Kaynak: Lunarcrush

Maker (MKR), Pancake (CAKE), Thorchain (RUNE), Synthetix (SNX) ve Sushiswap (SUSHI)’in fiyatı, kan banyosunun satış baskısına direnerek yükseldi. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere MKR ve MATIC, düşüşten bu yana yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.  Mourya’ya nazaran toplumsal hacimdeki artış, ticaret hacmi ve kaldıraçlı alım satımlardaki düşüş, altcoin’in fiyatının toparlanmasına dikkat edilmesi gereken temel faktörlerdir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın