Esnafa hibe takviyesinin detayları

Esnafa hibe takviyesinin detayları
Okunuyor Esnafa hibe takviyesinin detayları

6Gc9hglE6EaC

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki başka küme halinde 4 milyar 622 milyon liralık hibe takviyesi verileceğini bildirdi.

Muş, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, esnafa yönelik açıkladığı dayanaklara ait paylaşımda bulundu.

blank

Her daim esnafın yanında olmaya devam edeceklerini belirten Muş, hibe dayanaklarına ait şunları kaydetti:

“1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki farklı küme halinde 4 milyar 622 milyon liralık dayanak verilecek. Birinci kümede kahvehane, kafe, çay bahçesi üzere yerler ile okul ve işçi servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar üzere işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir kereye mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacaktır.

İkinci kümede bakım, tamirat, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve ikramlık eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır.”

İkinci kümeye daha evvelki takviye ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olduğunu tabir eden Muş, “Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan bu kümedeki vatandaşlarımıza bir keze mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır.” tabirini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın