• Ana Sayfa
  • Spor
  • Ergin Ataman CSKA Moskova-Anadolu Efes maçı sonrası konuştu! “Bu kupayı kazanacağız”

Ergin Ataman CSKA Moskova-Anadolu Efes maçı sonrası konuştu! “Bu kupayı kazanacağız”

Ergin Ataman CSKA Moskova-Anadolu Efes maçı sonrası konuştu! “Bu kupayı kazanacağız”
Okunuyor Ergin Ataman CSKA Moskova-Anadolu Efes maçı sonrası konuştu! “Bu kupayı kazanacağız”

ergin ataman cska moskova anadolu efes maci sonrasi konustu bu kupayi kazanacagiz 1622237423010

Almanya’nın Köln kentinde oynanan Dörtlü Final birinci maçının akabinde Ataman, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Müsabakaya düzgün başladıklarını ve birinci üç dönemde üstün bir oyun sergilediklerini aktaran Ataman, “Topu çok uygun çevirdik, harikulade bir savunma yaptık. Son dönemde CSKA Moskova büsbütün farklı bir basketbol usulüne büründü. Bilhassa Clyburn’ü bir türlü durduramadık, arayış içine girdik, biz de kısaldık. Atakta onlar yaklaştıkça biraz panik başladı, top kayıpları yapmaya başladık. Madrid’de kaybettiğimiz maçın tekrarı üzere olmaya başladı. Son iki savunmayı güzel yaptık ve maçı kazandık. Çok daha rahat kazanabilirdik, büyük bir heyecan yaşadık, eminim ki Türkiye’de yaşayanlara da büyük bir heyecan yaşattık maçın son anlarında, herkesten özür diliyoruz yaşattığımız bu heyecan için. Artık önümüze bakacağız, finale bakacağız. Biliyorsunuz kaybetmiştik, CSKA Moskova’dan 2019’un rövanşını aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Ataman, “Sporu seven, hakikaten bir Türk ekibinin hak ettiği bu şampiyonluğa ulaşmasını isteyen herkesin bize inandığını düşünüyorum. Benim birinci Türk antrenör olup olmamam kıymetli değil. Bu kupayı inşallah Türkiye’ye getirmek için pazar akşamı çok gayret sarf edeceğiz pazar akşamı. Rakibimiz Barcelona yada Milan olacak, ikisi de çok güçlü ekipler. Bunun için elimizden geleni yapacağız. 2019’da kaybetmiştik son dakikada, bu sefer kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bize inanmaya devam edin, biz bu kupayı kazanacağız.” tabirlerini kullandı.

Anadolu Efes’in ulusal oyuncusu Sertaç Ulu ise yaptığı açıklamada, “Bu maçtan ders çıkarmamız lazım öncelikle, üç dönem çok güzel defans yaptık. Dördüncü dönemde defans yapmayı bıraktık diyebilirim. Ancak bir halde galip gelmeyi başardık. herkes birbirine yardım etti son topta, galip gelmeyi başardık. İnşallah pazar günü alanda var oluruz, en yeterli uğraşımızı verip kupayı kazanırız.” halinde konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın