Enes Batur Kimdir?

Enes Batur Sungurtekin, Türk YouTuber, oyuncu ve şarkıcı. Mayıs 2020 itibarıyla Türkiye'nin en çok aboneye sahip bireysel YouTube kanalının sahibidir. Eğlence, Vlog ve challenge türü videolar çekmektedir.
 Enes Batur Kimdir?
Okunuyor Enes Batur Kimdir?
enes-batur-kimdir

Enes Batur

Youtube kanalında yayınladığı videolarla Türkiye’nin en ünlü isimleri arasında yer alan Enes Batur kimdir? Enes Batur Youtuber, İnstagrammer, oyuncu ve şarkıcılık üzerine çalışmalar yapan genç bir isimdir.

Enes Batur Hayatı

Youtube kanalı sahibi olan Enes Batur’un Ankara’da 1998 yılında dünyaya gelir. Ünlü fenomenin tam ismi Enes Batur Sungurtekin’dir. Annesinin adı Arzu babasının adı da Fatih’tir. Annesi hemşirelik babası ise polislik yapmaktadır. Batur anne tarafından Malatyalı iken baba tarafından Adanalıdır. Ancak kendini Adanalı olarak tanımlamaktadır.

Enes Batur Kariyeri

Enes Batur ilk ve orta eğitimini yaşadığı Ankara’da alır. Üniversite eğitimine ise Antalya’da bulunan Antalya Bilim Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği üzerine eğitim alır. Eğitimin yanı sıra Enes Batur Youtube isimli platformda video paylaşımı yapmaya başlar.

Platformda ilk yayınladığı videolar oyun konsolları ve bilgisayar üzerine olur. Zaman içinde paylaşımları komedi, eğlence ve oyun videoları yayınlayarak Youtube platformunu aktif olarak kullanmaya başlar. Bu sayede de takipçi sayısı artar ve binlerce insanın dikkatini çeker. Youtuber olması üzerine sinema ve televizyon üzerine eğitim alır.

Paylaşımlarıyla dikkat çeker Enes Batur 2017 senesinde Altın Kelebek tarafından verilen en iyi Youtuber ödülünün sahibi olur. 2018 yılında ise yılın sosyal medya fenomeni ödülünü olur. 2018 yılındaki ödülü Altın Palmiye ödül töreninde alır. Ancak Youtuber’ın Altın Kelebek tarafından aldığı ödül videolarının çocukları olumsuz etkilemesi sebebiyle elinden alınır.

Enes Batur’un insanlar tarafından tanınması fenomen haline gelmesi onun sinema projelerinde yer almasını sağlar. Ünlü fenomen ilk sinema filmi olan Enes Batur Hayal mi Gerçek mi filmini çeker ve filmde kendi hayatını anlatır. Bu film 2018 yılında çekilir. Fenomen ikinci filmini ise 2019 yılında çeker.

Bu filmin ardından 2019 yılı sonunda Dolunay isimli şarkısını piyasaya sunar ve şarkısı milyonlarca dinlenme oranı elde eder. Youtube kanalında günümüzde de video paylaşımına devam eden Enes Batur’un Youtube kanalında 15 milyondan daha fazla takipçisi vardır. Batur’un ayrıca İnstagram ve Twitter sosyal medya hesaplarında da binlerce takipçisi bulunmaktadır.

Enes Batur Yer Aldığı Yapımlar

Türkiye’nin ünlü Youtuber’ı olan Enes Batur Youtube kanalında video yayınlamanın yanı sıra beyaz perdede de yer almıştır.

Enes Batur’un yer aldığı yapımlar şunlardır;

  • Enes Batur Gerçek Kahraman
  • Kafalar Karışık
  • Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?
  • Maşa İle Koca Ayı

Milyonlarca takipçisi olan Youtuber’a oynadığı yapımlarda Ceyda Düvenci. Kanbolat Görkem Aslan ve Altan Erkekli gibi isimler eşlik etmiştir.

Enes Batur Özel Hayatı

Enes Batur’un özel hayatı da oldukça hareketlidir. 2017-2018 yıllarında kendisi gibi Youtuber olan Başak Karahan’la sevgili olur. 2019 yılında ise Damla Aslanalp ile evlendiğini magazin basınına duyurur. Ancak evliliğinin gerçek olmadığına dair pek çok yorum yapılır. Bunun üzerine Batur sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak evlilik haberinin şaka olduğunu duyurur. Oyuncu olan Damla Aslanalp’tan ayrılan fenomen son olarak sevgilisinin isminin Tulu Balcı olduğunu hatırlar.

Doğum tarihi: 9 Nisan 1998 (22 yıl yaşında), Ankara, Türkiye
Boy1,8 m
EğitimAntalya Bilim Üniversitesi
KardeşleriToygu Berat Sungurtekin, Elis Bera Sungurtekin

Enes Batur – Dolunay (Official Video)

İlgili İçerikler:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın