Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!
Okunuyor Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı Geldi: Dolar Gibi!

Elon Musk Dogecoin 2

Tesla CEO’su Elon Musk yerinde durmuyor ve yaptığı paylaşımlar ile kripto paraların fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı bugün, Elon Musk’un Bitcoin’den ayrılma hareketini gösteren manalı bir tweet yayınlamasıyla sert bir biçimde düştü. BTC ile birlikte Ripple, Ethereum, Cardano ve başka altcoin’lerde büyük düşüşler yaşadı. Lakin Elon Musk’un paylaşımları bunlar ile hudutlu değildi. Tesla CEO’su, favori kripto parası Dogecoin (DOGE)’e yönelikte bir paylaşımda bulundu. Elon Musk, her vakit ki üzere paylaşımı ile DOGE fiyatını etkiledi.

Tesla CEO’su Elon Musk yerinde durmuyor! Dogecoin tweeti geldi

Bitcoin’e yönelik imalı paylaşımı ile Tesla CEO’su Elon Musk, fiyatları tekrar dumpladı. Bu paylaşımın yanı sıra Elon Musk, Dogecoin’e değinmeden geçmedi. Elon Musk, ABD Federal Rezervi ile karşılaştırarak göğüs kripto para ünitesi Dogecoin’in fiyatını bir kere daha artırdı. Roket şirketi SpaceX’e de liderlik eden ve göğüs seven Elon Musk, son aylarda “şaka” kripto para ünitesi DOGE’ye yönelik dayanağını artırdı.

adad

Son günlerde Elon Musk, “meme tabanlı Dogecoin’i ödeme olarak kabul ettiğinden, aya gerçek bir DOGE gönderme kelamı verdiğinden ve DOGE ile ısıtılan bir jakuziyi olağanüstü bir fikir olarak adlandırdığından” kripto paranın fiyatı yükseldi. Son vakitlerde, kripto para sonsuz bir arza sahip olduğu için tenkitlerle karşı karşıya kalıyor. Lakin, milyarder bunun ABD doları basmaktan farklı olmadığını düşünüyor üzere görünüyor. Elon Musk, Bitcoin‘i gaye almanın yanı sıra, ABD Federal Rezervi ile karşılaştırarak göğüs kripto para ünitesi Dogecoin’i bir defa daha artırdı.

Elon Musk, DOGE’yi savunarak Amerikan dolarına benzetti

Son vakitlerde, DOGE’ye yönelik tenkitlerin akabinde Elon Musk, kripto parayı Amerikan dolarına benzetti. Elon Musk, Twitter aracılığıyla Dogecoin’in kurucularından Billy Markus’a verdiği yanıtta bir göğüs paylaştı. Elon Musk, tanınan altcoin DOGE’yi savunarak Amerikan dolarının arzının da benzeri biçimde sınırsız olabileceğini belirtti.

20210116 elon bitcoin money

Fiyatlar yükselirken ve teknoloji yatırımcıları, Bitcoin’in Blockchain teknolojisinin bir finans ve yazılım direği olacağına bahse girerken, Bitcoin ve kripto para üniteleri bu yıl ilgi odağı haline geldi. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, boğa koşusu Dogecoin üzere latife kripto paralarının bile yükselişine tanıklık ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın