• Ana Sayfa
  • Genel
  • Elon Musk’tan Tesla için Rusya atılımı (ABD ve Rusya’ya diyalog çağrısı)

Elon Musk’tan Tesla için Rusya atılımı (ABD ve Rusya’ya diyalog çağrısı)

Elon Musk’tan Tesla için Rusya atılımı (ABD ve Rusya’ya diyalog çağrısı)
Okunuyor Elon Musk’tan Tesla için Rusya atılımı (ABD ve Rusya’ya diyalog çağrısı)

Hxf SjOWT0 06VEU7a93Yw

Tesla CEO’su Elon Musk, başşehir Moskova’da düzenlenen ve görüntü konferans tekniğiyle katıldığı “Yeni Bilgi” forumunda, Tesla’nın bölge stratejilerine dair açıklamalarda bulundu.

Daha evvel farklı ülkelere birçok yatırım yapan ve ilerleyen devirde de daha fazla yatırım yapmak gayesiyle Pazar araştırmalarını sürdüren Musk, kısa mühlet içerisinde Rusya ve Bağımsız Devlet Topluluğu (BDT) pazarlarına açılacaklarını duyurdu.

Çin’de fabrika açtıklarını anlatan Musk, “Ayrıca Berlin, Texas ve California’da da fabrika inşa ediyoruz. Dünyanın öteki yerlerinde de fabrikalar yapmak istiyoruz ve potansiyel olarak Rusya’ya da bakıyoruz. ” dedi.

MPW0fZvs5UuPRnLriViTfg

‘KISA MÜHLET İÇERİSİNDE RUSYA PAZARINA AÇILACAĞIZ’

Tesla arabalarının satışı için Rusya ve civar bölgeleri de araştırdıklarını anlatan Musk, “Kısa mühlet içerisinde Rusya pazarına açılacağız. Ayrıyeten daha da geniş bir formda bakmak gerekiyor, Kazakistan ve BDT ülkelerine de açılacağız” diye konuştu.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un “50 yıl içerisinde dünya nasıl bir durumda olacak? ” sorusunu yanıtlayan Musk, “50 yıl içinde ne olacağını kestirim etmek güç. Teknolojide, uzay seyahatinde, DNA araştırmalarında büyük değişiklikler olacak” dedi.

ABD VE RUSYA’YA DAVET

Tesla CEO’su Elon Musk, görüntü yoluyla bağlandığı toplantıda ABD-Rusya ilgilerinin ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Musk, Soğuk Savaş sonrasında bağlantıların zayıfladığı bir periyotta olduklarını ve daha fazla diyalog içerisinde olmak gerektiğini söyledi.

Moskova’da düzenlenen toplantıya görüntü yoluyla bağlanan Musk, “Rusya’da çok fazla yetenek ve güç var” derken “Rusya ile ABD ortasında daha fazla diyalog ve bağlantı olması gerektiğini düşünüyorum” halinde konuştu.

Musk ayrıyeten, roketler hariç tüm ulaşımın gelecekte elektrikli araçlarla sağlanacağını kelamlarına ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın