Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Gereksinim Var! Fakat Şimdilik

Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Gereksinim Var! Fakat Şimdilik
Okunuyor Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Gereksinim Var! Fakat Şimdilik

bloombergquint 2018 09 941fd2b9 9497 4e7c 8dc0 c5af75b5a575 327868708 1 5 1

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ölçeklendirme problemlerine değiniyor. Elon Musk, Lightning’in şimdilik gerekli olduğunu fakat gelecekte tüm süreçleri tek bir katmanla halledebileceğini söylüyor.

Elon Musk BTC Lightning’ına gereksinim duyulduğunu söyledi! Lakin Şimdilik…

Tesla CEO’su Elon Musk, son tweet’inde Bitcoin ölçeklendirme tartışmasının derinliklerine dalıyor. Ünlü milyarder, süratle artan bant genişliği ve bilgi süreç gücü nedeniyle tek bir katmanın gelecekteki tüm süreçleri gerçekleştirebileceğini sav ediyor, lakin bir Katman 2 protokolü olan Lightning’in şimdilik hala gerekli olduğunu kabul ediyor. Ünlü milyarder bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Katman sayısı, öngörülen bant genişliğine ve hesaplamaya bağlıdır, her ikisi de süratle yükselir; bu, tek katmanlı ağın gelecekteki İMO’da tüm insan süreçlerini taşıyabileceği manasına gelir.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Elon Musk göğüs kripto para ünitesinin (Dogecoin) Bitcoin’e karşı kazanabileceğini söyledi ve Dogecoin için ölçeklendirme tahlilleri sundu.

spacex founder elon musk addresses the media during a press news photo 1585058537 1

Bitcoin ölçeklendirme tartışmasını tekrar canlandı!

Kimileri Elon Musk’un tweetini Bitcoin Cash üzere hard forklar için bir onay olarak yorumlamakta süratli davranırken, “büyük engelleyiciler” süreçler zincir üzerinde çözülmediği için Lightning kullanımına karşı çıkıyor. Bitcoin’in blok boyutunu artırmak, kripto para ünitesinin ölçeklenebilirliğini değerli ölçüde artırır, fakat tıpkı vakitte daha fazla merkezileştirmeye de yol açar, zira tam node’ler ortalama bir Joe için çalışmak için çok kıymetli olacaktır.

Lightning Labs CEO’su Elizabeth Stark, daha yüksek katmanların, temel katman üzerinde karmaşık şeyler oluşturmaya müsaade verdiğini tez ediyor. Elizabeth Stark mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Katmanlı mimariler mantıklı. Temel katmanda çok fazla karmaşıklık istemezsiniz ve her türlü şeyi daha yüksek katmanlarda inşa edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın