Elon Musk’ın Bitcoin Kıssası: “Gizli Ellerden Telefon Aldı!”

Elon Musk’ın Bitcoin Kıssası: “Gizli Ellerden Telefon Aldı!”
Okunuyor Elon Musk’ın Bitcoin Kıssası: “Gizli Ellerden Telefon Aldı!”

Trending card 03 1

CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında açıklamalarda bulunan Ark Investment Management kurucusu Cathie Wood, Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki son düşüşünden Elon Musk ve “ESG hareketini” sorumlu tuttu.

Cathie Wood: Elon Musk, büyük ihtimalle Bitcoin hakkında birkaç telefon almıştır

Ark Investment Management’ın kurucusu Cathie Wood, son birkaç hafta içinde kıymetinin neredeyse yüzde 50’sini kaybeden Bitcoin’in çevresel profili konusunda telaşlı kurumsal yatırımcıların baskısı altında olduğunu söyledi. Wood, “ESG (çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetişim) hareketi ve Elon Musk tarafından şiddetlenen bu fikir, Bitcoin madenciliği ile ilgili kimi gerçek çevresel sıkıntılar olduğu fikrini şiddetlendirdi. Birçok kurumsal satın alım durakladı,” tabirlerini kullandı.

elon musk bitcoin

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Tesla’nın hazinesi için BTC alacağını ve otomobilleri için ödeme olarak kabul edeceğini söyleyerek piyasaları canlandıran Musk, geçtiğimiz haftalarda artık şirketin ödemeleri kabul etmeyeceğini söyleyerek fiyatları aşağı çekmişti.

Wood, “Elon, muhtemelen kurumlardan birkaç telefon almıştır. BlackRock’ın Tesla’nın üç numaralı hissedarı olduğunu ve CEO’sunun Larry Fink olduğunu fark ettim. ESG’ye ve bilhassa iklim değişikliklerine odaklanmıştır. BlackRock’ın kimi şikayetlerle karşılaştığına eminim. Tahminen de, bilhassa Avrupa’da bu bahiste hayli hassas olan çok büyük yatırımcılar vardır,” tabirlerini kullandı.

bitcoin dominance 1 1

Cathie Wood: Yetkililerin Bitcoin’i “kapatması” imkansız

Bitcoin’in devasa boğa koşusu, Çin’in Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerini yasaklamak için daha katı siyasetler getirmesiyle düzenleyicilerin dikkatini çekti. Ayrıyeten, AB ve ABD’deki düzenleyiciler de alanı yakından izliyor. Lakin, Ark Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin’i (BTC) “kapatmanın imkansız olacağını” söyledi. Ayrıyeten yetkililerin vakitle biraz daha arkadaşça davranacağını da kelamlarına ekledi. Reuters’e nazaran Wood, deflasyonun Bitcoin’in pahasını artıracağını da öngördü. Bu durumun gelişmekte olan piyasaların para üniteleri üzerinde güçlü bir baskı oluşturacağından bahsetti. Wood, merkez bankalarının BTC tavrına yönelik şunları söyledi:

“Bu gelişen piyasalardaki merkez bankalarından kimileri Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerini biriktirmeye başlarsa şaşırmam… Para ünitelerinin düşmesiyle akın altında olacaklar.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın