Elon Musk Tesiri: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!

Elon Musk Tesiri: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!
Okunuyor Elon Musk Tesiri: Bu Şirket de Bitcoin’e Sırt Çevirdi!

Cropped 16214382592021 04 28T192708Z 1510309001 RC275N9JA7S5 RTRMADP 3 CRYPTO CURRENCY BITCOIN

Elektrikli araba şirketi Fisker’ın CEO’su, çevresel kaygıları sebep olarak göstererek, Bitcoin (BTC) alma yahut BTC ödemelerine müsaade verme planlarının olmadığını söyledi.

Tesla’nın rakibi Fisker da Bitcoin (BTC)’e gerisini dönüyor

Yakın tarihli bir röportajda, şirketin CEO’su Henrik Fisker, Tesla’nın elektrikli araç rakibi Fisker Automotive’in Bitcoin’e yönelik bir atak yapma planı olmadığını söyledi. Fisker ayrıyeten artan çevresel kaygılara de değindi ve BTC’yi sürdürülemez bir tahlil olarak nitelendirdi.

Tesla ve CEO’su Elon Musk, son vakitlerde büyük bir piyasa kaosuna neden olsa da, elektrikli araç üreticisi aslında BTC’nin en büyük sahiplerinden biri. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu yılın başlarında şirket, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Ocak ayında 1.5 milyar dolar bedelinde Bitcoin satın aldığını gösteren bir doküman sunmuştu.

bitcoin min

Fisker: Bitcoin’in sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum

O vakitten beri Tesla’nın, öteki şirketler için Bitcoin’e yönelik atak gerçekleştirme konusunda emsal olup olmayacağı düşünülüyordu. Lakin Tesla’nın büyük rakiplerinden biri olan Fisker Automotive’in bu türlü bir planı olmadığı da ortaya çıktı. Kurucu ortak ve CEO Henrik Fisker, geçtiğimiz günlerde şirketinin Bitcoin alabileceğini yahut BTC ödemelerine müsaade verebileceği varsayımını reddetti. Dahası, para ünitesindeki rastgele bir değişikliği umursamıyor üzere görünüyor. Fisker, şunları söyledi:

Beş yıl içinde para ünitesinin ne olacağını kimsenin öngörebileceğini sanmıyorum. Bu noktada, para ünitesinin ne olduğu beni sahiden rahatsız etmiyor.

tesla bitcoin kriptokoin com

Fisker, Bitcoin’den uzaklaşma planında Tesla ile birebir fikirleri paylaşıyor üzere görünüyor. Musk’ın şirketi, etraf problemleri nedeniyle eserleri için BTC transferlerini kabul etmeyi bırakacağını söylemişti. Milyarder daha sonra, Bitcoin madenciliğinin fosil yakıtlarla gerçekleştirildiğini savundu. Fisker’ın idare heyeti lideri da şunları söyledi:

Bunun sürdürülebilir bir tahlil olduğunu düşünmüyorum. Etraf dostu değil. Bu türlü bir atılım gerçekleştiremezdik.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın