Elon Musk, Güneş Sistemi’nin ötesine ulaşmanın formülünü söyledi

Elon Musk, Güneş Sistemi’nin ötesine ulaşmanın formülünü söyledi
Okunuyor Elon Musk, Güneş Sistemi’nin ötesine ulaşmanın formülünü söyledi

Elon Musk, insanlığın Güneş Sistem’inin ötesine ulaşmak için yapması gerekeni söyledi. Buna nazaran, antimadde dayanaklı uzay aracına gereksinimimiz var. Bilim insanları, antimaddenin sıradan unsur parçacıklarıyla çarpıştıklarında güç üreten kelamda ters parçacıklardan oluştuğunu belirtiyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, yeniden bir açıklamayla gündemde. Ünlü iş insanı, vakit zaman kripto para borsasına ait paylaşımlarıyla, vakit zaman Tesla elektrikli araç şirketiyle gündeme geliyor. Fakat bu defa, uzay nakliyatına yönelik fikirlerini belirtti.

elon musk i taklit eden dolandiricilar milyonlar kazaniyor1elon musk i taklit eden dolandiricilar milyonlar kazaniyor1

Kripto para dolandırıcıları Musk üzere birçok ünlüyü taklit ederek milyonlarca vurgun yaptı. Bir rapora nazaran toplam vurgun 80 milyon dolar.

Elon Musk, antimaddeyi önerdi

Milyarder iş insanı, insanlığın bir “gezegenler ortası medeniyet” olma yolunda büyük adımlarla ilerlediğini söyledi. Devamında bir sonraki kıymetli adımın, en azından Ay ve Mars’ın ötesine seyahat edebilen araçlar geliştirmek olduğunu belirtti. Bununla birlikte bu araçların antimadde ile çalışması gerektiğini kelamlarına ekledi.

elon musk gunes sisteminin otesine ulasmanin formulunu soyledi2elon musk gunes sisteminin otesine ulasmanin formulunu soyledi2

SpaceX CEO’su, birinci evvel, “Güneş Sistemi’nin ötesine geçmeden evvel Ay ve Mars’ın ötesine geçebilmeliyiz. Bunu da antimadde ile çalışan uzay aracı ile yapabiliriz.” dedi. Akabinde ise Musk, “Bu, gezegenler ortası bir medeniyete sahip olmak için çok kıymetli bir sonraki adımdır.” diyerek tabirini sürdürdü.

ABD’li milyarder, tarihte birçok medeniyetin nasıl yükselip alçaldığına işaret etti. Buna yönelik, medeniyetimizin düşmemesi için çok gezegene gitmemiz ve bunun gerçekleşmesi için antimadde için çalışmamız gerektiğini savundu.

SpaceX’in Starship’i metanla, Falcon 9 ise RP-1 ismindeki son derece rafine kerosenle çalışıyor. Fakat Elon Musk, bir Twitter paylaşımında gözlerini şimdiden çok daha yüksek teknolojili bir roket yakıtına diktiğini gösterdi; antimadde. Musk, Mart ayındaki tweetinde bu güçle roketlere güç sağlama mümkünlüğünü itiraf etmişti.

Bilim kurguda, antimadde çoklukla fütüristik uzay araçları için bir yakıt yahut hatta bir silahtır. Gerçekte, antiparçacıklardan oluşan bir unsur. Fizikçiler hiçbir vakit çok fazla üretim yapmayı başaramadı. Lakin başarırlarsa, bunun inanılmaz güçlü bir yakıt olacağına inanıyorlar. Örneğin, 2006’da NASA, yalnızca birkaç miligram antimaddenin bir uzay aracını Mars’a kadar iteceğini ileri sürdü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın