Elon Musk, Dogecoin ve Kripto Paralar: ABDli Eski Bakan Topa Tuttu!

Elon Musk, Dogecoin ve Kripto Paralar: ABDli Eski Bakan Topa Tuttu!
Okunuyor Elon Musk, Dogecoin ve Kripto Paralar: ABDli Eski Bakan Topa Tuttu!

bitcoin btc

Eski Çalışma Bakanı Robert Reich, Elon Musk tarafından atılan tweetleri ve onun toplumsal medya faaliyetlerini eleştirdi. Reich, Musk’ın tweetlerinin artık komik olmadığını ve kripto para piyasasına ziyan verdiğini söyledi.

Elon Musk ve kripto para piyasası

Robert Reich, Musk’ın tweet’lerinin, milyarderlerin piyasayı ekseriyetle olumsuz bir biçimde nasıl manipüle ettiğinin acı bir örneği olduğunu açıkladı. Reich ayrıyeten Musk’ı kripto para ünitelerini savunmada seçici olmakla suçladı. Kriptokoin.com olarak daha evvelden de belirttiğimiz üzere Musk, göğüs tabanlı Dogecoin lehine tweet attı ve kıymetlerinin yükselmesine ve gibisi görülmemiş yüksek düzeylere ulaşmasına neden oldu. DOGE’nin hayal koşuları Nisan ayı boyunca ve Mayıs ayının başında devam etti. Tesla CEO’sunun 8 Mayıs’taki Saturday Night Live’daki görünümünden evvel de tepe düzeyi olan 0,73 $’lık ATH’ye ulaştı. Sonrasında ise bir gerileme meydan geldi ve Dogecoin %50 oranında düştü.

BITCOIN 6 2

Elon Musk burada da durmadı. Birinci olarak Tesla, elektrikli otomobilleri için ödeme olarak BTC’yi kabul etmeye başladı. Hatta Bitcoin’e hatırı sayılır ölçüde yatırım yaptı. Daha sonra Elon Musk, BTC’ye yatırım yaparken dikkatli olmak gerektiğini savundu. Tesla ayrıyeten çevresel sıkıntıları öne sürerek kripto para ünitesini ödeme metodu olarak kabul etmeyi bıraktı. BTC pahaları düştü ve en düşük düzeylerine geriledi. Son vakitlerde Musk, yetişkin içerik oluşturucu NFT platformu CumRocket için mahallî token olan CUMMIES’i tanıtmaya başladı. CUMMIES’in bedeli fırladı ve 24 saatin en yüksek düzeyi olan 0.219 Dolar’a ulaştı. Bir Wall Street Journal makalesinde Reich, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) temsilcilerin Musk’ın iki defa tweet’leriyle bir mahkeme kararını ihlal ettiği görüşünde olduklarını bildirdi. Mahkeme buyruğuyla alınan bir karar, şirket avukatlarının CEO’nun Twitter faaliyetlerini incelemesini mecburî kıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın