• Ana Sayfa
  • Genel
  • “El Chapo”nun uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanan eşinin suçlamaları kabul edeceği belirtildi

“El Chapo”nun uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanan eşinin suçlamaları kabul edeceği belirtildi

“El Chapo”nun uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanan eşinin suçlamaları kabul edeceği belirtildi
Okunuyor “El Chapo”nun uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanan eşinin suçlamaları kabul edeceği belirtildi

sX9z UWwkEmMQ6WQ33uNnA

New York Times’ın dava hakkında bilgisi olan bir bireye dayandırdığı haberinde, Aispuro’nun 10 Haziran’da Washington federal bölge mahkemesine çıkacağı ve “Sinaloa” uyuşturucu kartelini yürütmede eşi Guzman’a yardım ettiği tarafındaki federal suçlamaları kabul edeceği kaydedildi.

Aispuro’nun savcılıkla varılan mutabakat gereği ABD yetkililerine eşinin iş ortakları ve akrabaları hakkında bilgi vermeyeceği tabir edildi.

Guzman’ın 31 yaşındaki eşi Emma Coronel Aispuro, Dulles Memleketler arası Havalimanı’nda 22 Şubat’ta gözaltına alınmış, hakkında cezaevinde kalmasına yetecek kadar kanıt olduğuna hükmedilerek tutuklu yargılanmasına karar verilmişti.

blank

Savcılık, Aispuro’nun “Sinaloa” karteli içinde tesirli bir konumda olduğunu ve kocasının uyuşturucu kaçakçılığı işlerine birçok bakımdan yardım ettiğini öne sürmüştü.

El Chapo (cüce) lakaplı eşi Guzman ise 2001 ve 2015 yıllarında Meksika’da iki yüksek güvenlikli cezaevinden kaçtıktan sonra Ocak 2016’da tekrar yakalanmış ve ABD’ye iade edilmişti.

Dünyanın en büyük uyuşturucu örgütünün elebaşı olmakla suçlanan El Chapo, 17 Temmuz 2019’da ABD’nin New York eyaletinde görülen duruşmasında müebbet mahpus cezasına çarptırılmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın