Efsanevi Borsacı: Dikkat Edin! Sıradaki Bitcoin FUD’u Burdan Geliyor

Efsanevi Borsacı: Dikkat Edin! Sıradaki Bitcoin FUD’u Burdan Geliyor
Okunuyor Efsanevi Borsacı: Dikkat Edin! Sıradaki Bitcoin FUD’u Burdan Geliyor

Adsiz tasarim 32

Birçok uzmana nazaran bu Bitcoin boğa dönemi, bir dizi FUD’un (korku, belirsizlik ve şüphe) piyasayı arkası arkasına vurduğu bir periyottan geçiyor. BTC madenciliğinin güç tüketimi FUD’u, Çin Bitcoin yasağı FUD’unun akabinde, uzun müddettir devam eden Tether FUD’u, tekrar gündeme geldi.

Jim Cramer: Sıradaki Bitcoin FUD’u Tether!

Tanınan iş medyası yayını The Street’in kurucusu Jim Cramer, mümkün bir piyasa manipülasyonuna yönelik suçlamalara işaret ederek Tether’in piyasa için güzel olup olmadığını sordu. Tether ve Bitfinex Genel Danışmanı Stuart Hoegner, Cramer’ın sorusuna rezervlerinin raporlarıyla karşılık verdi.

Tether FUD’u, Bitcoin fiyatının çoklukla BTC’nin fiyatı düştüğünde piyasaya kıymetli ölçüde USDT enjekte edilmesi ile piyasanın manipüle edildiğini ve pumplandığını öne sürüyor. Bu FUD ayrıyeten, USDT arzının ABD doları tarafından desteklenmediğini ve bunu çıkaran şirketin, tıpkı ABD merkez bankası Fed üzere para bastığını sav ediyor. Bu şekil argümanları kanıtlayacak hiçbir evrak bulunmasa da ve Tether, sahip olduğu varlıklar hakkında denetlenmiş raporlar sunsa da, piyasadaki kimi isimler için bu FUD, hala geçerli durumda.

Boğa piyasaları ve FUD bolluğu

Coingape’ten Prashant Jha’ya nazaran her boğa piyasası 2013’te ortaya çıkan Bitcoin madenciliği üzerindeki baskı yahut 2017’deki Tether manipülasyonu üzere bir dizi FUD gördü. Bu FUD’lar kripto veteranları için kaygı kaynağı olmasa da, artan bir çılgınlığın ortasında katılan yeni yatırımcılar, ekseriyetle bu çeşit FUD’ların kurbanı oluyor ve bunun akabinde paniğe kapılıyor.

44602100902 cf7f93c3be b

Lakin, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tether ve Bitfinex, rezerv raporlarını sundu ve tıpkı vakitte NYAG ile olan iki yıllık davalarını çözdü. Hasebiyle, birçok insan için tüm karşı suçlamalar geri alınmış sayılıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın