Efsane viral görüntü dudak uçuklatan fiyata satıldı

Efsane viral görüntü dudak uçuklatan fiyata satıldı
Okunuyor Efsane viral görüntü dudak uçuklatan fiyata satıldı

İnternet ve YouTube ortamının efsane görüntülerinden olan ‘Charlie Bit My Finger‘ (Charlie Parmağımı Isırdı) görüntüsü, NFT olarak satıldı. Aile görüntüyü dudak uçuklatan bir fiyattan elinden çıkardı.

Bir periyot viral hale gelen ve birçok farklı versiyonu yapılan Charlie Bit My Finger görüntüsü NFT (non-fungible token) olarak açık artırmaya çıkarıldı. 883 milyondan fazla izlenen kelam konusu görüntü, 760 bin doların üzerinde bir fiyata alıcı buldu.

charlie bit my finger videosu nft olarak satisa cikiyorcharlie bit my finger videosu nft olarak satisa cikiyor

YouTube için bir kült haline gelen Charlie Bit My Finger görüntüsü NFT olarak müzayedeye çıkıyor. 880 milyondan fazla izlenen içerik yakında listelenecek.

Charlie Bit My Finger görüntüsü parodi olarak çekilecek

2007 yılındaki görüntüde üç yaşındaki Harry DaviesCarr, bir yaşındaki kardeşi Charlie DaviesCarr‘ın ağzına latife yapmak hedefiyle parmağını sokuyor. Soktuğu vakit ise, viral haline gelen Charlie Bit Me (Charlie Beni Isırdı) cümlesini söylüyor.

charlie bit my finger videosu nft olarak satildi 2charlie bit my finger videosu nft olarak satildi 2

Görüntünün yüklenişinin 14. yıldönümünde başlayan açık artırma, bir gün sürdü. Aile, görüntünün satışının tamamlanmasının akabinde YouTube platformundan silineceğinin kelamını verdi. Öte yandan aile, müzayedeyi kazanan kişinin Harry ve Charlie kardeşlerle görüntünün parodi versiyonunu çekeceğini belirtti.

Görüntüyü kaydeden çocukların babası Howard, Insider‘a yaptığı açıklamada, görüntünün piyasaya sürüldükten sonra YouTube İş Ortağı Programı’ndan yararlandıklarını söyledi. İçerik oluşturucuların reklamları kullanarak görüntülerden para kazanmasına yol açan program, birçok kişi tarafından kullanılıyor. Görüntünün kendilerine yarattığı katkıyla ilgili konuşan Baba, “Ailemiz maddi olarak yarar sağladı ve bu, çocuklarımıza hayatlarında şahane bir başlangıç sağlamamıza müsaade verdi” tabirlerini kullandı.

Görüntünün satışı, içerik oluşturucuların NFT alanına girip viral görüntülerden kar sağladığının bir örneği. Çünkü Leave Britney Alone, David After Dentist, the Disaster Girl ve Nyan Cat üzere görüntüler toplamda yarım milyon dolar üzere paralara alıcı buldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın