Dünyanın Gözü G-7’de: Bitcoin ve Kripto Para Meseleleri Konuşulacak!

Dünyanın Gözü G-7’de: Bitcoin ve Kripto Para Meseleleri Konuşulacak!
Okunuyor Dünyanın Gözü G-7’de: Bitcoin ve Kripto Para Meseleleri Konuşulacak!

hero image stockmarket 371441

Bugün Bitcoin ve altcoin piyasası kan ağlıyor. Tek bir haber piyasadan milyarlarca doların silinmesine neden oldu. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), “DarkSide” olarak bilinen bir kümeye fidye olarak ödenen yaklaşık 64 Bitcoin’e el koydu. Bu durum BTC ağına yönelik güvenlik kaygılarını arttırırken yeni gelişmeler ortaya çıktı. Artık Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) şu anki Lideri Joe Biden, G-7 tepesinde Bitcoin ve kripto para piyasasına yönelik sıkıntıları tartışmayı planlıyor.

ABD Lideri G-7’de Bitcoin ve kripto para sıkıntılarını tartışmayı planlıyor

ABD Lideri Joe Biden, son birkaç aydır Bitcoin ve kripto para piyasaları hakkında sessizliğini korudu. Lakin Joe Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı olan Jake Sullivan’ın son açıklaması ise durumun değiştiğini gösteriyor. Jake Sullivan, ABD Başkanı’nın G-7’de Bitcoin ve kripto para ünitelerinin fidye yazılımlarındaki rolü ile ilgili problemleri gündeme getirmeyi planladığını söyledi.  Beyaz Saray’daki son basın açıklaması sırasında Jake Sullivan bahse yönelik şunları söyledi:

Bu fidye yazılımı akınlarının nasıl gerçekleştirildiğinin temelinde yatan kripto para ünitesi sıkıntısıyla başa çıkmak değerli. Fidye yazılımı bir ulusal güvenlik önceliğidir.

kripto para 1

Joe Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan, açıklamasında ABD’li yetkililerin Joe Biden’ın G-7 toplantısına yaptığı ziyaret sırasında Bitcoin ve kripto para üniteleriyle ilgili problemleri tartışmayı planladıklarını da kelamlarına ekledi. Ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan, kripto para piyasasına yönelik zorlukların üstesinden gelmek için öteki demokrasilerle bilgi paylaşmak için bir planın gerekli olduğunu vurguladı. Ocak 2021’de Joe Biden, eski Hazine Bakanı Steve Mnuchin tarafından önerilen tartışmalı kripto para ünitesi KYC düzenlemeleri de dahil olmak üzere tüm Federal düzenleyici süreçleri durdurdu. Bu nedenle G-7 doruğunda neler konuşulacağı büyük merak konusu…

ABD Adalet Bakanlığı’nın bu atağı, piyasanın çökmesine neden oldu!

Joe Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın en son yorumları, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) 2,3 milyon dolardan fazla kıymete sahip yaklaşık 63,7 Bitcoin’i ele geçirmesinin akabinde geldi. Bilgisayar korsanları, geçen ay Mayıs 2021’de Colonials operasyonlarını hackledi ve büyük yakıt kıtlığına ve fiyat artışlarına neden oldu.

revix main

Bu kapsamda istenen kripto para fidyesi Colonial Pipeline tarafından DarkSide olarak bilinen bir kümeye ödendi. FBI, Darkside hacker kümesine ödenen fidye ölçüsünü ele geçirmeyi başardı, lakin Bitcoin (BTC) ağının güvenliği konusunda telaşları artırdı. ABD Adalet Bakanlığı Pazartesi günü mevzuya yönelik yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Bahse yönelik yapılan açıklamada belirtildiği üzere, önder kripto para ünitesi Bitcoin’in halka açık defterini inceleyerek, kolluk kuvvetleri birden fazla Bitcoin transferinin izini bulabildi. Sonunda hackerların fidye ödemesinden elde edilen geliri temsil eden yaklaşık 63,7 Bitcoin’i makul bir adrese aktardığını tespit edildi. FBI ‘özel anahtara’ yahut muhakkak Bitcoin adresindeki varlıklara erişmek için gereken bir paraloya sahip oldu…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın