Dünyanın en pahalı pulu 8,3 milyon dolara satıldı

Dünyanın en pahalı pulu 8,3 milyon dolara satıldı
Okunuyor Dünyanın en pahalı pulu 8,3 milyon dolara satıldı

UFaoXdDVREWSYpI yuzSAA

Dünyanın en pahalı pulu, İngiliz pul satıcısı Stanley Gibbons tarafından 8,3 milyon dolara satın alındı.

1856’da basılan ve dünyanın en bedelli pulu olarak görülen İngiliz Guyanası One-Cent Magenta pulu Stanley Gibbons tarafından satın alındıktan sonra, şirket payları yüzde 8 arttı.

Pulun evvelki sahibi, 2014 yılında Sotheby’s New York’ta, 9,5 milyon dolara satın alan ayakkabı dizayncısı Stuart Weitzman’dı.

Aidrn4XRzEO

HALKA AÇIK SERGİLENECEK

Stanley Gibbons, pulu bir evvelki sahibi üzere Sotheby’s New York müzayede konutundan satın alırken, pulun Londra’nın Strand bölgesindeki merkez ofiste halka açık bir biçimde sergileneceği belirtildi.

Şirket, pul ile ilgili ilerleyen zamanlardaki planını “bu eşsiz öğenin sahipliğini demokratikleştirmek” olarak bildirirken hususla ilgili daha fazla detay vermedi.

Stanley Gibbons yaptığı açıklamada, “İlk defa, kendinize ilişkin bir İngiliz Guyanası One-cent Magenta kesimine sahip olabileceksiniz” dedi.

“TARTIŞMASIZ DÜNYADAKİ EN BEDELLİ NESNE”

İngiliz Guardian gazetesinde mevzu ile ilgili haberde, “Boyut, tartı ve materyal açısından” pulun “tartışmasız dünyadaki en pahalı nesne” olduğu belirtildi.

Stanley Gibbons’ın küme lideri Harry Wilson, satın almanın “dünyanın en eski pul satıcısının tekrar inşasında yeni ve son derece değerli bir adımı temsil ettiğini” söyledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın