Dünyanın en değerli arabası Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı

Dünyanın en değerli arabası Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı
Okunuyor Dünyanın en değerli arabası Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı

İngiltereli lüks araç üreticisi Rolls-Royce, 20 milyon sterlin (242 milyon TL) bedelindeki Boat Tail modelini tanıttı. Araba özelliklerinin yanında fiyatı ile de dünyanın en kıymetli arabası oldu.

Rolls-Royce Boat Tail tanıtıldı

Sahibine özel olarak tasarlanan araç, 2019’da düzenlenen Cenevre Araba Fuarı’nda satılan 11.5 milyon sterlin bedeli bulunan Bugatti La Voiture Noir modelini geride bırakarak dünyanın en değerli arabası oldu.

5.8 metre uzunluğunda üstü açılabilir bir Coupe araba olarak tanımlayabileceğimiz yeni Boat Tail, mimari olarak Phantom ile birebir özelliklere sahip. 6.75 litrelik çift motorlu V12 motor 563 beygir ile şoförün gücüne güç katıyor.

Dünyada yalnızca 3 adet üretilecek Rolls-Royce Boat Tail’in yalnızca ön üretim mühendisliği tek başına 20 kişi tarafından 1 yılı aşkın müddette tamamlandı. Tasarım olarak 20. yüzyılın başlarındaki J-Serisi yatlarından ve 1920’lerin ve 30’ların özgün ‘Boat Tail’ Rolls-Royce’larından esinlenildiği de belirtildi.

Araçta teknik ayrıntılar dışında en dikkat alımlı nokta art kısmı. Aracın art kısmında bir yemek kadrosu, döner kokteyl masaları, sandalyeler ve hatta tabiatıyla açılan bir güneş şemsiyesi bulunuyor. Rolls-Royce özel tasarım olarak üretilen aracın sahiplerinin ismini ise açıklamadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın