Dünyanın en çok indirilen taşınabilir oyunu Türkiye’den

Dünyanın en çok indirilen taşınabilir oyunu Türkiye’den
Okunuyor Dünyanın en çok indirilen taşınabilir oyunu Türkiye’den

Türk geliştiricilerin oyunu 50 milyondan fazla indirme ile dünyanın en çok indirilen taşınabilir oyunu oldu. 2021 yılının Ocak ayında kurulan Türk oyun şirketi Garawell Games’in birinci oyunu Bridge Race,  Nisan ayında dünyada en çok indirilen taşınabilir oyun olmayı başardı.

Şirketinin yakaladığı muvaffakiyetle oyunları kısa müddette tüm dünyada bir numara olan oyun stüdyosunun kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, Türkiye’deki oyun teşebbüslerinin ihracat potansiyelinin çok yüksek olduğunu söz etti.

Nisan ayının en çok indirileni Bridge Race

En süratli büyüyen dallar ortasında yer alan oyun pazarı, Türkiye’den oyun girişimcilerinin büyük katkıları ile büyümeye devam ediyor. 2021 Ocak ayında Nebih Başaran tarafından 7 kişilik bir grupla kurulan Garawell Games, bugün taşınabilir platformlarda ulaştığı indirme sayılarıyla Türkiye’nin ismini tüm dünya duyurdu.

Bridge Race Logo 1

Şirketin, küresel oyun imalcisi Supersonic Studios iştirakiyle 2021 Mart ayında yayınladığı Bridge Race isimli oyun, 120 ülkede taşınabilir platformlarda bir numara oldu ve dünya genelinde 50 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştı. Böylece Türk geliştiricilerin oyunu, Nisan ayında dünyada en çok indirilen taşınabilir oyun olarak, Türkiye’deki oyun bölümüne güç kattı.

Kurduğu grup ile birlikte geliştirdiği birinci oyunlarıyla tüm dünyada en çok indirilen taşınabilir oyuna sahip şirketin kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran, yakaladıkları muvaffakiyet hakkında şöyle dedi:

“Ülkemizde ve dünyada taşınabilir penetrasyon çok süratli büyürken, oyun oynama alışkanlığı da tüm yaş kümelerinde süratli bir biçimde artıyor. Bugün taşınabilir oyunlar cümbüş bölümünde çok kıymetli bir hissesi kaplarken, bu gelişmeyi ülkemiz oyun geliştiricileri için de bir fırsat olarak görüyorum. Türkiye’deki oyun teşebbüslerinin ihracat potansiyelleri çok yüksek. Garawell Games olarak 7 kişilik bir takımla başladığımız seyahatte değerli yatırımlar aldık ve artık oyunumuz dünyanın dört bir yanına ulaşarak tepeye yerleşti. Ülkemizin bu dalda sahip olduğu yeteneği ve potansiyeli de göstermesi sebebiyle, bu türlü bir muvaffakiyete imza attığımız için çok memnunuz. Türkiye’den dünyaya bedel yaratan oyunlar ihraç etmek ve listelerde üst sıralarda kalmak istiyoruz. Takım olarak büyük bir tutkuyla yeni oyunlar için hazırlanıyor, önümüzdeki süreçte farklı başarılara da imza atacağımıza inanıyorum.”  

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın