Dünyaca Ünlü Analistlerden Altın ve Bitcoin Yorumları: Büyük Tehdit!

Dünyaca Ünlü Analistlerden Altın ve Bitcoin Yorumları: Büyük Tehdit!
Okunuyor Dünyaca Ünlü Analistlerden Altın ve Bitcoin Yorumları: Büyük Tehdit!

blank

Societe Generale analistleri, Elon Musk ve öbür olumsuz faktörler nedeniyle Bitcoin (BTC)’in portföyündeki yerini “oldukça tartışmalı” olarak nitelendiriyor. Ayrıyeten analistler, altın’ın neden artık tercih edildiğini de açıklıyorlar. İşte dünyaca ünlü analistlerden altın ve Bitcoin yorumları…

Societe Generale analistlerinden Bitcoin yorumları: BTC’nin portföylerdeki yeri hayli tartışmalı! Altın ise âlâ

CNBC, Avrupa’da finansal hizmetler önderi olan Societe Generale’deki analistlerin şu anda önder kripto para ünitesi Bitcoin’i çok emniyetli olmayan bir yatırım olarak isimlendirdiklerini ve bir yatırımcı portföyündeki yerinin “oldukça tartışmalı” olduğunu bildirdi. Ayrıyeten Societe Generale analistleri, Bitcoin’in altın ile rekabet edemeyeceğine ve her iki varlığın da çok farklı olduğuna inanıyorlar. Portföyde Bitcoin ile ilgili sorular devam ediyor, altın “daha düzgün dengeleyici yahut koruma” mı? İşte Societe Generale analistlerinden altın ve Bitcoin yorumları…

fiyat analizi 1 1

En büyük kripto para ünitesinin ve tüm kripto piyasasının son düşüşü, piyasaya yönelik kuşkuları arttırdı. Goldman Sachs ve JP Morgan üzere devler, müşterilerinin BTC’ye yatırım yapmasına müsaade vermeye başlamasına karşın, klâsik finans devleri Bitcoin’den kuşku ediyor üzere görünüyor. Büyük finansal hizmetler şirketi Societe Generale’deki analistler, Bitcoin’in yakın vakitteki “düzensiz fiyat hareketleri” ve şimdiye kadarki zayıf toparlanma nedeniyle, yatırımcıların portföylerinde yer alması gerekip gerekmediğine dair sorular olduğuna inanıyor.

Societe Generale analistleri: Bitcoin yatırımcılar için epeyce tartışmalı bir varlık haline geldi

Societe Generale’den Alain Bokobza ve Arthur Van Slooten, değerli Bitcoin yorumları paylaştı ve Bitcoin’in yatırımcılar için hayli tartışmalı bir varlık haline geldiğini belirttiler. Analistler bu yorumlarına münasebet olarak, bu hafta Bitcoin’in Çin’den gelen yasaklama haberleriyle düşüşünü ve akabinde Biden idaresinin kripto vergisi uygulamayı düşünmesini gösteriyor.  

executium KGNaO7eO gM unsplash 1200x800 1

Bu haftanın başlarında, başkan kripto para 30.000 dolar düzeyine dokunacak kadar düştü. Lakin BTC fiyatı, Elon Musk Twitter’da Tesla’nın “elmas ellere” sahip olduğunu ve bilançosundan rastgele bir Bitcoin satmayacağına dair teminat verince 40.000 dolara yükseldi. Yaklaşan mümkün vergilendirme, Societe Generale analistleri tarafından Bitcoin için en büyük tehdit olarak isimlendiriliyor. Societe Generale analistleri, Bitcoin’in bilakis altın’a bir portföy için “daha âlâ dengeleyici” ismini verdiler. Altın fiyatlarına bakılırsa son vakitlerde yükselişte.

Son vakitlerde Bitcoin fiyatına çok fazla ziyan veren Elon Musk, ne yapmak istiyor?

Önder kripto para için bir diğer olumsuz faktör, son vakitlerde Bitcoin fiyatına çok fazla ziyan veren DOGE sever Elon Musk olarak gösterilebilir. Analistler, Elon Musk’un Bitcoin hakkında “kafa karıştırıcı yorumlar” yaydığını söyledi. Birinci olarak milyarder, Bitcoin‘in çok büyük bir karbon ayak izi bıraktığını tez etti ve Tesla’nın BTC için ödemeleri kabul etmeyi bırakacağını ve öteki “daha temiz” kripto paralara bakacağını belirtti. Akabinde Elon Musk, Tesla’nın tüm BTC’sini satabileceği tehdidinde bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın