Dünyaca Ünlü Analist: İzleyin, Altın Fiyatı İçin Bu 2 Düzey Kritik!

Dünyaca Ünlü Analist: İzleyin, Altın Fiyatı İçin Bu 2 Düzey Kritik!
Okunuyor Dünyaca Ünlü Analist: İzleyin, Altın Fiyatı İçin Bu 2 Düzey Kritik!

adee04d68feefe79acbf21816ba0a7f8

Standart Chartered analistleri, yeni altın fiyatı iddialarını paylaşıyor. Londra merkezli yatırım bankası, ONS başına 1.900 dolar ve akabinde 1.960 dolar/ONS’un altın fiyatında kilit düzeyler olduğuna ve bunların önümüzdeki aylarda izlenmesi gerektiğine inanıyor.

Suki Cooper, altın fiyatı için kritik düzeylere dikkatleri çekiyor

Dünyaca ünlü değerli madenler analisti Suki Cooper, altın piyasasını yorumladı ve şunları söyledi:

FED’in enflasyona sırf süreksiz olarak bakması, altın fiyatını yükseltmeye yardımcı oldu. ETF‘lere 50 tonluk bir giriş oldu. Etkileyici olan şey, ETF girişinin COVID-19 salgını nedeniyle Hindistan altın talebindeki zayıflığın bir kısmını telafi edebilmiş olması. 1.900 dolar altın piyasası için kritik bir düzey oldu. Fiyatın bu düzeyde olduğu son seferde konumlar çok daha ağırdı. Bu sefer taktik yatırımcılar yaklaşık %17 daha hafif ve ETF varlıkları %4’te duruyor. Bu altın için güzele işaret.

Altin fiyati

Suki Cooper: Altın piyasaları fiziki talebe güveniyor, lakin altın’ı üst iten hakikaten yatırımcı talebi

Fiziki talebin fiyatlara ne kadar tesir ettiği sorulduğunda Suki Cooper, kıymetli noktalara dikkat çekerek şunları söyledi:

Altın piyasaları aşağı tarafı desteklemek için fiziki talebe güveniyor, lakin altın’ı üst iten nitekim yatırımcı talebi. ETF çıkışlarını gördüğümüzde, fizikî talep çok değerliydi. Fiyatlar düzgün bir biçimde yükseldi ve Hindistan ve Çin’den gelen talep, fiyatların 1.700 dolar/ONS’a düştüğü Nisan ayında ve civarında fiyatları destekledi. Öbür bedelli metallere bakıldığında, global çip kıtlığı son vakitlerde platin ve paladyum talebini durdurdu.  Paladyum için öteki yerlerdeki endüstriyel talep nedeniyle büyük bir açık olabilir.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın iddiası için “21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın