• Ana Sayfa
  • Genel
  • DSÖ haftalık corona virüs bilgilerini paylaştı: Türkiye azalan trend listesinde yer aldı

DSÖ haftalık corona virüs bilgilerini paylaştı: Türkiye azalan trend listesinde yer aldı

DSÖ haftalık corona virüs bilgilerini paylaştı: Türkiye azalan trend listesinde yer aldı
Okunuyor DSÖ haftalık corona virüs bilgilerini paylaştı: Türkiye azalan trend listesinde yer aldı

5wq fLhTKEyHaF2d5e84zQ

Akın Murteza / ntv.com.tr

Avrupa kıtasında seyahat kısıtlamaları kademeli olarak kaldırılırken kıtadaki birçok ülkede olay ve can kaybı sayısı her geçen gün azalıyor.

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 520 bin yeni corona virüs olayının görüldüğü Avrupa Kıtası ile ilgili Dünya Sıhhat Örgütü haftalık raporunu yayınladı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA DÜŞÜŞ YÜZDE 28

Worldmeter bilgilerine nazaran ortalama olarak Avrupa kıtasında hadise sayuıları yüzde 21 düşerken Türkiye’de hadise sayıları geçtiğimiz hafta yüzde 28 düşerek ortalamanın yüzde 33 üzerinde yer aldı.

7ltJbpaz8EurQWL6Q4mbCg

Dünya Sıhhat Örgütü de hadise sayılarını ve eğilimleri inceleyerek derlediği raporunda, Türkiye’yi Covid-19 ile ilgili ‘azalan trend’ listesine aldı.

61 ülke ve bölgenin derlendiği grafikte Türkiye son 14 gün içerisinde hadise sayısındaki yüzde 61,6’lık düşüşle kendi nüfusuna yakın bütün ülkeleri geride bıraktı.

27 AB ÜLKESİNİN 26’SINI GEÇTİ

27 AB ülkesi içerisinde yalnızca Malta’nın gerisinde kalan Türkiye’de geçtiğimiz hafta boyunca 100 bin bireyde görülen olay sayısı 93,2 oldu.

Turizm döneminin başladığı şu günlerde ülkelerin tek tek seyahat müsaadesi verdikleri yerleri açıklamasıyla corona virüs bilgileri bedel kazanırken, İngiltere Türkiye’yi kırmızı listeye dahil etmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın