Dolar kuru bugün ne kadar? (17 Mayıs 2021 dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (17 Mayıs 2021 dolar – euro fiyatları)
Okunuyor Dolar kuru bugün ne kadar? (17 Mayıs 2021 dolar – euro fiyatları)

VXbVv

YENİ DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Geride bıraktığımz haftadan bu yana yükselişini sürdüren dolar/TL, Ramazan Bayramı’ndan sonraki birinci iş gününe de yükselişle başladı. Dolar kuru 8,45 düzeylerinde yer alıyor.

Tıpkı dakikalarda Euro/TL ise 10,25 düzeylerinde süreç görüyor.

İçişleri Bakanlığı, 17 Mayıs sabah 05.00’ten itibaren uygulanacak kademeli olağanlaşma önlemlerine ait genelgeyi açıkladı. Akşam saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması 21.00’de başlayacak. Hafta sonları ise sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Türkiye’de Ramazan Bayramı’nı da kapsayan tam kapanma devri de sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısına başkanlık edecek. Erdoğan, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren denetimli olağanlaşma takvimini uygulamaya başlayacaklarını ve bu husustaki detayları Kabine Toplantısı’nın akabinde paylaşacaklarını belirtti.

PİYASALAR NEYİ TAKİP EDECEK?

Bugün yurt içinde piyasalar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak nisan ayına ait “merkezi idare bütçe istikrar tablosu”nu, TCMB tarafından duyurulacak mart ayına ait özel bölümün yurt dışından sağladığı kredi borcunu ve TÜİK’in açıklayacağı “İstatistiklerle Gençlik, 2020” araştırmasını, mart ayına ait “ücretli çalışan istatistikleri”ni, nisan ayına ait “tarım eserleri üretici fiyat endeksi”ni takip edecek.

Dünyanın gündeminde İsrail’in Gazze’ye yönelik atakları ve dünya genelindeki yansılar ile corona virüs salgınına ait gelişmeler yer alıyor.

UZMANLAR UYARIYOR: İNSAN HAREKETLİLİĞİ TEKRAR BAŞLIYOR, DİKKAT!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın