Dogecoin’den Milyarlarca Dolar Ayrılıyor! Balinalar Ne Yapıyor?

Dogecoin’den Milyarlarca Dolar Ayrılıyor! Balinalar Ne Yapıyor?
Okunuyor Dogecoin’den Milyarlarca Dolar Ayrılıyor! Balinalar Ne Yapıyor?

dogecoin news

Dogecoin (DOGE)’in günlük süreçlerinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) toplamından daha yüksek bir düzeye ulaştığı sürecin akabinde Dogecoin blockchain’indeki hareketlilik yavaşlıyor üzere gözüküyor.

Dogecoin ağında hareketlilik azaldı

Dogecoin’in 2021’deki fiyat artışına, blockchain’de gerçekleşen süreçlerin de eşit derecedeki artışı eşlik etti. Cüzdandan cüzdana gönderilen DOGE’un dolar bedeli, 5 Mayıs’ta 82 milyar dolara ulaşmış ve Bitcoin’de kaydedilen 35 milyar doları, ETH’de kaydedilen 12 milyar doları aşmıştı.

e2f38ddb851245cf11f7c4e7af5f9d70

Aralık 2020’ye kadar bu metrikte 10 milyon dolarlık düzeylerin görüldüğü düşünüldüğünde, dünyadaki en tanınmış iki blockchain’i aşmış olması epeyce şaşırtan. 2021’de Tesla CEO’su Elon Musk tarafından Dogecoin’e popülerlik sağlandı. Dogecoin’deki genel aktivite Aralık ayının en düşük düzeylerinin hayli üzerinde kalırken, Mayıs ayında balinaların Dogecoin’e yönelik hareketlerinde değişimi öne süren kıymetli bir geri dönüş yaşandı.

Dogecoin’de iki kıymetli metrik

Dogecoin, Çarşamba günü günlük sürecini 5 milyar doların biraz altında gerçekleştirdi ve bu ayın başlarında kaydedilen ve tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 82 milyar dolardan yüzde 93 oranında düştü.  Bu sırada, DOGE’un ortalama süreç bedeli, Pazar günü 1.16 milyon doları gördükten üç gün sonra Çarşamba günü 240.000 doların altına düştü. Coin’in çok büyük ortalama süreç pahası, geçtiğimiz ayın büyük bir kısmında görülmeye devam ediyordu. Bu, Dogecoin’in temel olarak büyük hesap sahipleri tarafından kullanıldığının bir işaretiydi.

capture 20210528154900717Dogecoin blockchain’indeki günlük süreç ölçüsü (3 aylık). Kaynak: BitInfoCharts

Dogecoin blockchain’indeki faaliyetin artması, traderların Dogecoin’in bedelini yapay olarak pump’lamak için uğraş göstermeye başlamasıyla Nisan ortasında üstte belirtilen iki metrikte besbelli artışlar gördü.  Ağ aktivitesindeki ani düşüş, Mayıs ayı boyunca Dogecoin fiyatındaki %63’lük bir düşüşe eşlik etti. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere DOGE fiyatı, son vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,73 dolardan düşüş yaşadı ve yazım sırasında 0.31 dolardan süreç görüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın