Dogecoin’den Fevkalade Kar: Günde En Az 6 Milyon Dolar Kazandırdı!

Dogecoin’den Fevkalade Kar: Günde En Az 6 Milyon Dolar Kazandırdı!
Okunuyor Dogecoin’den Fevkalade Kar: Günde En Az 6 Milyon Dolar Kazandırdı!

dogecoin

Coinmetrics datalarına nazaran Dogecoin madencileri 23 Mayıs’tan 23 Haziran’a kadar günde en az 6 milyon dolar kazanacak. Dahası, 1 Ocak’tan 3 Haziran’a kadar Dogecoin’in 30 günlük ortalama madencilik getirisi 259.33 milyon dolar oldu.

dogecoin graph

Dogecoin madencileri günde 6 milyon dolardan daha fazla kazanmaya başladı

Dogecoin yatırımcılarının yanında, bu kripto paranın madencileri de, yeni coinler üreterek ya da süreçleri onaylayarak milyonlar kazanmaya devam ediyor. Dogecoin’in 2021’deki rallisiyle bağlı olan madencilik getirileri, Dogecoin’e olan talebin artmasına neden oldu. Kripto paralardaki genel fiyat volalitesi sayesinde Dogecoin fiyatları yıllık bazda %9.400 büyümüştü.

Ek olarak Kriptokoin.com olarak hatırlatmak gerekirse göğüs kripto parası, Tesla CEO’su Elon Musk’ın destekleyici tweet’lerinden de büyük yarar görmüştü. DOGE’un yükselen fiyatları ayrıyeten birçok yatırımcıyı da milyoner haline getirdi. Bir mühlet evvel yapılan araştırmaya nazaran, 4 Mayıs 2021 yılı itibariyle 2.866 adet Dogecoin cüzdanında 1 milyon dolardan fazla varlık bulunuyor. Bu bedel, sadece 1.321 adet cüzdanın 1 milyon dolardan fazla kıymete sahip olduğu 23 Nisan tarihine nazaran %116’lık bir büyüme manasına geliyor.

dogecoin1

Birtakım analistler Dogecoin’de bir gelecek görmese bile Elon Musk bu türlü düşünmüyor!

Birtakım analistler ise Dogecoin’i, gerçek bir kullanım alanı olmadığı için bir balon olarak niteliyor. Lakin geçtiğimiz aylarda Musk’ın kendi roket şirketi SpaceX’in Ay’a olan bir vazifesinde Dogecoin kullanacağını açıklamasıyla bir arada bu durum değişti. Dahası, basketbol grubu Dallas Mavericks ve sıhhat hizmetleri sunan CovCare Dogecoin’i alternatif bir ödeme metodu olarak benimsedi.

Dogecoin’in bedelindeki yükselişe karşın, bu kripto parayı destekleyen ünlü isimlerin takviyelerini çekmesi durumunda Dogecoin fiyatlarının düşmesinden kaygı ediliyor. Galaxy Digital CEO’su milyarder yatırımcı Mike Novogratz’a nazaran, DOGE’un yaşadığı ralli, iktisada daha fazla para pompalanmasıyla ortaya çıkan perakende bir olgu olabilir. Novogratz niyetlerini şöyle lisana getiriyor:

Bu memecoin’ler, tıpkı Gamestop olayındaki üzere, genç ve yeni yatırımcılarda tesirini gösteriyor ve bu yatırımcılara eğlenceli geliyor. Piyasadaki momentum ile birlikte giden bir durum ve bu yatırımcılar short durumların peşinde koşmak istiyorlar. Lakin benim görüşüme nazaran bu durumun sağlam bir temeli yok zira büsbütün ferdî durumların kelam konusu olduğu görülüyor. Ayrıyeten bu hareketler de ani bir biçimde oluştu.

Gerçekleştirdiği boğa koşusunun akabinde Dogecoin fiyatları genel piyasa hareketiyle bir arada bir düzeltme yaşamıştı. Fiyatlar kısa bir müddet evvel 0.38 dolar bandındaydı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın