Dogecoin Değil! Elon Musk’ın Tweeti Bu Altcoin’i Uçurdu!

Dogecoin Değil! Elon Musk’ın Tweeti Bu Altcoin’i Uçurdu!
Okunuyor Dogecoin Değil! Elon Musk’ın Tweeti Bu Altcoin’i Uçurdu!

Elon Musk Reuters file photo

Elon Musk, en son attığı tweet’lerden birinde yetişkinlere yönelik geliştirilmiş bir altcoin projesini pump’lamış olabilir. Bir yatırımcı kümesi Tesla CEO’sunun Cumartesi sabahı attığı bir tweet’te yetişkin NFT ağına güç vermesi ismine oluşturulan altcoin olan CumRocket’ten bahsettiği düşünmüş olmalı ki, coin tam o sıralarda yükselişe geçti.

Elon Musk, yeni bir altcoin’i uçurdu

CUMMIES olarak da bilinen CumRocket’in fiyatı tweet ile yükseldi. Data kaynaklarına nazaran fiyat yaklaşık 0,07 dolardan 0,28 dolara yükseldi. Fakat yükseliş kısa ömürlü oldu ve o vakitten beri süreç gördüğü merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap’te kripto paranın 0.15 dolara düştüğü gözlemlendi.

Projenin Telegram kanalına birçok yeni yatırımcının katıldığı belirtiliyor. Kimi yatırımcılar, sohbetteki öbür şahıslardan Musk’ın altcoin’i desteklediği teorisini desteklemesini istedi. Yatırımcılara nazaran Musk, projeyi daha evvel de desteklemişti. Musk, daha evvel ortada rastgele bir bağlaç olmadan “Canada USA Mexico” tweet’ini atmıştı. Kripto kullanıcıları da bu isimlerin baş harflerinin CumRocket’e işaret ettiğini düşünmüştü. CryptoWhale isimli bir hesap, Musk’ın tweet’i sonrası CumRocket’in yüzde 85 oranında arttığına işaret ettiğinde Musk, “harika dizi” diyerek yanıt vermişti. CumRocket, birkaç ay evvel İngiliz TikToker ve yazılım mühendisi “Lydia” tarafından kuruldu.

elon musk

Elon Musk’ın tweet’leri ve kripto para üniteleri

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, daha çok Dogecoin ve Bitcoin’in fiyatını etkilemesiyle tanınıyor. Hatta  Bitcoin madenciliğinde kullanılan güç ölçüsü sebebiyle madencilik sürecinin etraf dostu olmadığını belirterek Tesla’nın Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Bunun akabinde öncü kripto para ünitesinin fiyatı, ani bir düşüş sergiledi. Ayrıyeten Cuma günü attığı bir tweet’te Bitcoin’in yanına kırık kalp emojisi koyarak yatırımcıların başını karıştırmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın