Dogecoin Cardano’ya Taşınabilir mi? Doge ADA Olabilir mi?

Dogecoin Cardano’ya Taşınabilir mi? Doge ADA Olabilir mi?
Okunuyor Dogecoin Cardano’ya Taşınabilir mi? Doge ADA Olabilir mi?

dogecoin bubble 1 1

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, yakın vakitte öbür bir ANCAK oturumuna konut sahipliği yaptıktan sonra, Dogecoin, Cardano’nun Etiyopya projesi hakkında bilgi verdi. Hoskinson ayrıyeten altın tutkunu Peter Schiff’in kripto para alanıyla ilgili olumsuz görüşleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Dogecoin, Cardano’ya taşınabilir mi?

Piyasanın en tanınan göğüs coin’i olan Dogecoin, CMC’de birkaç basamak gerilemiş olsa da, yazının yazıldığı sırada 7. sırada bulunuyor. Geçmişte, Hoskinson bu coin hakkında ne vakit konuşsa her tenkitlerin odağı haline gelmişti. LAKİN sırasında, DOGE’nin Cardano’ya taşınıp taşınamayacağı sorulduğunda, Cardano’nun Kurucusu çabucak karşılık verdi ve “Kesinlikle Cardano’ya taşıyabilirsiniz – devam edin ve bir Cardano lokal varlığı yayınlayın, DOGE deyin. Bir airdrop yapın ve akabinde bunu DOGE olarak dağıtın.” açıklamasını yapıyor. Açıkça, bahsedilen açıklama, net bir güncelleme sağlama teşebbüsünden daha alaycı ve meçhuldü. Burada, Hoskinson’ın yakın vakitte Tesla CEO’suna DOGE’u uygunlaştırmak için birkaç ipucu vermek üzere bir görüntü kaydettiğini belirtmekte yarar var. Kelam konusu görüntüde Hoskinson, Musk’a ve geliştirici takımına, “Dogecoin’i tekrar inşa etme” konusunda sahiden ciddiyse, bir dizi araştırma makalesine bakmalarını söyledi.

Etiyopya proje güncellemesi

Akabinde Hoskinson, Cardano-Etiyopya projesiyle ilgili gelişmeler hakkında kısa bir güncelleme yaptı. Yönetici mevzuyla ilgili olarajk  “Uygulama kademesindeyiz. Cardano 360 ile güncellemeler sağlayacak. Bununla birlikte, tümünün kullanıma sunulması birkaç ay sürecektir” sözünü kullanıyor.  Cardano’nun (ADA) blockchain platformunun ardındaki tertip Input-Output Küresel, geçtiğimiz günlerde bu blok zinciri muahedesi hakkında tweet attı ve bunu Afrika için bir “dönüm noktası” olarak isimlendirdi. Bu hareket, bölgedeki birçok mahallî kripto meraklısı tarafından övgüyle karşılandı. Örneğin Doğu Londra Üniversitesi’nden Iwa Salami, bunu kıta ve teknoloji için çok kıymetli olacağı ortaya çıkacak “büyük bir Blockchain Anlaşması” olarak nitelendirdi.

Peter Schiff’in görüşlerine bakış

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Tanınan altın tutkunu Peter Schiff, kripto paralara karşı kuşkucu bakış açısıyla her vakit ünlü olmuştur. Hoskinson, tıpkı şeyi vurgulayarak uzun vadeli ortağı hakkında şunları söyledi:

Onu kripto paradan evvel tanırım. Fakat yeniden de bugün daha evvel yaptığı şeyi söylüyor. Altın al. Yeniden de kendisi, son kontratçı olarak kripto alanına girmeyi seçti. Onun için gerçek olan tek şey altın satın almaktır. Büyümek demek istiyorum.

Schiff, Tesla’nın Bitcoin paylarını sattığına dair söylentiler üzerine Bitcoin’in fiyat düşüşünü yorumladığında son vakitlerde epey piyasaya kaygı salarak “Açıklama, Tesla şimdi satmadı formunda. Bu, Bitcoin’in Tesla nitekim satmadan çok fazla satış olduğu manasına geldiği için daha da aşağı istikametli bir duruma işaret ediyor. Tesla nihayet satış yaptığında fiyata ne olacağını hayal edin!” vurgusu yapıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın