Devasa Balinalar, 2,85 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı!

Devasa Balinalar, 2,85 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı!
Okunuyor Devasa Balinalar, 2,85 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı!

20june5 min

Blockchain tahlil platformu Chainalysis, büyük yatırımcıların, kıymetinin 40.000 doların altına düşmesiyle en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC)’e yatırım yaptığını ortaya koyuyor.

Büyük yatırımcılar yüklü ölçüde Bitcoin aldı

Blockchain tahlil firması Chainalysis, en son piyasa istihbarat raporunda, kimi yatırımcıların konumlarından ziyanla çıkmasıyla Bitcoin balinalarının da bu kripto düzeltmesinin tepesinde yüklü ölçüde BTC satın aldığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’deki madencilik baskısı FUD’u BTC ve altcoin’lerde çöküşe sebep olmuştu. Raporda, aşağıdaki tabirler yer alıyor:

Geçen hafta, kripto para alanındaki herkes için zorlayıcıydı ve kimi yatırımcılar büyük kayıplara uğradı. Fakat kripto para alanındakiler buna cevap veriyor üzere görünüyor. Birçok yatırımcı kendinden emin. Örneğin, yatırımcı balinalar geçen haftanın taban düzeylerinden 77.000 Bitcoin satın aldı.

btc whale 2

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in ortalama 37 bin dolardan süreç gördüğü göz önüne alındığında, bu ölçü 2.85 milyar dolara denk geliyor. Chainalysis, 1.2 milyon Bitcoin’in yüzde 5 ila yüzde 25 ortasında bir kayıpla satıldığını ekliyor. 120.000 Bitcoin ise yüzde 25 yahut daha fazla bir ziyan ile satılmış durumda. Blockchain tahlil firması, satışların birçoklarının kısa vadeli BTC yatırımcılarından geldiğini varsayım ediyor. Chainalysis raporunda, bu duruma yönelik aşağıdaki açıklamalar yer alıyor:

Geçen hafta en az 3.2 milyar dolarlık Bitcoin kaybedildi. Bu, süreç yapılmadan en az dört haftadır tutulan BTC’lere yönelik bir ölçüm. Bu da, bunların gerçek kayıplar olduğu katılığını artırıyor. 3.2 milyar dolarlık kaybın neredeyse tamamı, 4 ila 13 haftadır tutulan BTC’ler için geçerliydi. Bu da, son yatırımcıların büyük satıcılar olduğunu gösteriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın