Dev Fonlar, Bu Altcoin’e Yüzmilyonları Akıttı

Dev Fonlar, Bu Altcoin’e Yüzmilyonları Akıttı
Okunuyor Dev Fonlar, Bu Altcoin’e Yüzmilyonları Akıttı

bitcoin 8 1

Kripto para teşebbüs fonları, Altcoin Solana üzerine şurası merkezi olmayan uygulamaların ve platformların geliştirilmesini ve yürütülmesini desteklemek için Solana Labs’a yüzmilyonlarca dolar akıtıyor. Son vakitlerde, The Wall Street Journal’a nazaran Solana, özel bir token satışı yoluyla 314,15 milyon dolar fon topladı. Bu fon sayı olarak 2021’in en büyük özel satışlarından biri durumunda.

Altcoin projesine devasa yatırım

SOL, yüksek randımanı ve düşük güç tüketimi nedeniyle kendisini en uygun “Ethereum katillerinden” biri olarak konumlandırıyor. Merkezi olmayan finans projelerinin ekosistemi gelişiyor. Lakin tıpkı vakitte mevcut DeFi önderinin piyasa hissesine ulaşmak için yapacak çok faz la iş bulunuyor. Teşebbüs sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, devasa fon toplama cinsinin önderi pozisyonunda. Daha evvelki birkaç rapor, Solana’nın 500 milyon dolara kadar fon toplayabileceğini belirtiyor.

Andreessen Horowitz’in genel ortağı Ali Yahya yaptığı açıklamada kripto alanındaki bir sonraki yenilik dalgasının uygulama katmanında gerçekleşeceğini belirtiyor. Bir teknoloji olarak kripto için sayısız kullanım örneği hayal etmenin kolay olduğunu belirten Yahya, bunları milyonlarca insanın kullandığı gerçek eserlere dönüştürmenin yüksek performanslı bir blok zincirinin varlığını gerektirdiğini belirtiyor. Yahya’ya nazaran Solana, bu yüksek çıtayı karşılayabilecek yeni jenerasyon bir blok zinciri.

altcoin solana

Fonlar ne için kullanılacak?

Fonlar, Solana’da üretim etabında olan mevcut ve gelecekteki merkezi olmayan uygulamaları ve platformları başlatmak için kullanılacak. Ayrıyeten Solana ağına tahsis edilmiş bir risk sermayesi kolu ve ticaret masası kurmak için de kullanılması gündemde. Solana Labs’ın kurucusu ve CEO’su Anatoly Yakovenko, ağının 1 milyar kullanıcıya yönelik savlı vizyonu olduğunu belirtiyor. Mevcut blok zinciri ortamını, 1970’lerde PC’lerin geniş çapta erişilebilir hale geldiği vakte benzeten Yakovenko, bir sonraki kademenin 1 milyar kullanıcıya ulaşma olduğunu belirtiyor.

Solana, Mart ayından bu yana platformunda başlatılan düzinelerce merkezi olmayan finans projesiyle yıl sonundan bu yana büyük ilgi görüyor. Bu projelerden biri, bir NFT piyasası olan Metaplex. Bu piyasa sanatkarların ve içerik oluşturucuların özel koleksiyonlarından para kazanmalarına yardımcı oluyor. Kriptokoin.com olarak daha evvelce de belirttiğimiz üzere Solana ekosistemi, platformda oluşturulan projeler için insan kaynakları ve danışmanlık takviyesi sağlayan bir hızlandırıcı program olan Solver’ı da piyasaya sundu. Solver, Solana merkezli teşebbüslere piyasaya açılma stratejileri konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere 21 husus uzmanıyla çalışıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın