Depolama sıkıntısına tahlil: En düzgün harici SSD modelleri

Depolama sıkıntısına tahlil: En düzgün harici SSD modelleri
Okunuyor Depolama sıkıntısına tahlil: En düzgün harici SSD modelleri

İş belgeleri, fotoğraflar ve görüntüler derken birçok kişi depolama yetersizliği problemiyle karşılaşıyor. Bu kapsamda sizler için 1.500 TL altı en uygun harici SSD modelleri listesi hazırladık. Derlediğimiz taşınabilir SSD seçeneklerinin hem performanslı hem de cazip fiyatlı olmasına itina gösterdik.

Öbür yandan harici SSD alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızda açıkladık. Bu sayede seçiminizi daha kolay ve yanlışsız yapabilirsiniz.

Harici SSD alırken dikkat edilmesi gerekenler

Depolama alanı yetersizliğine tahlil için aldığımız SSD modelleri ortasında seçim yaparken birinci olarak kapasiteyi seçmek gerekiyor. Gereksiniminize nazaran eserin depolama kapasitesini belirleyebilirsiniz.

Öteki yandan SSD’nin getirdiği en değerli avantaj bilgi transfer suratıdır. Bu yüzden tercih yaparken, okuma ve yazma suratlarını göz arkası etmeyiniz. Sizler için hazırladığımız 1.500 TL altı en yeterli harici SSD modelleri listemizde, süratli aygıtlara yer verdik.

depolama sorununa cozum en iyi harici ssd modelleri 0

Datalarınızın güvenliği de dikkat etmeniz gereken noktalar ortasında yer alıyor. Hem datalarınızın kaybolma riskinin olmayacağı hem de bilgilerinize oburlarının ulaşamayacağı eserleri tercih etmelisiniz. Örneğin parmak izi okuyuculu aygıtlar, datalarınızı kolay kolay şifrelemenizi ve müsaadeniz dışındakilerin belgelerinize ulaşamamasını sağlar.

Harici SSD’lerin en büyük avantajı ise taşınabilir olmasıdır. Hasebiyle hafif ve sağlam modelleri tercih etmeni sizi uzun vadede memnun edecektir.

1.500 TL altı en uygun harici SSD modelleri

Listemizi, kendini kanıtlamış markaların öne çıkan modelleriyle oluşturduk. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan aygıtların ayrıntılarına bakalım.

1 – Samsung T7 Touch

Depolama tahlillerinde dikkat çeken markalardan Samsung, harici SSD’ler tarafında da öne çıkıyor. Firmanın T7 Touch modeli; 500 GB depolama alanına ve saniyede 1.050 MB’a kadar sıralı okuma, saniyede 1.000 MB’a kadar da sıralı yazma suratına sahip. Ayrıyeten model, USB 3.2 Gen 2 ile karşımıza çıkıyor.

depolama sorununa cozum en iyi harici ssd modelleri 1

Samsung T7 Touch

1.500 TL altı en yeterli harici SSD modelleri ortasında yer alan aygıt; 58 gram yükü ile kolay taşıma, metal dizaynıyla da dayanıklılık vaat ediyor. Başka yandan SSD’deki parmak izi okuyucusu güvenlik tarafındaki avantajlardan biri.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – Sandisk Extreme SDSSDE60-1T00-G25

Derlediğimiz eserler ortasındaki dikkat çeken opsiyonlardan Sandisk Extreme’in 1 TB depolama kapasiteli versiyonunu seçtik. Ayrıyeten 500 MB sıralı okuma suratına sahip aygıt, USB 3.2 Gen 2 ilişki tipiyle karşımıza çıkıyor.

depolama sorununa cozum en iyi harici ssd modelleri 2

Sandisk Extreme SDSSDE60-1T00-G25

79 gram tartısındaki SSD, suya ve toza dayanıklılık tarafında ise IP55 sertifikasına sahip. Öteki yandan 128-Bit Kullanıcı Bilgi Şifreleme teknolojisiyle gelen eser, 1.500 TL altı en uygun harici SSD modelleri ortasında cazip seçeneklerden biri.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – WD My Passport

Depolama aygıtları, bilgi merkezi ve bulut depolama hizmetleri sunan Western Digital, ülkemizdeki SSD’leriyle fiyat performans kategorisinde rekabet ediyor. Markanın listemizdeki modeli; 500 GB kapasiteli, 1050 MB okuma ve 1000 MB yazma suratı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten eser USB 3.2 Gen 2 ilişkisine sahip.

depolama sorununa cozum en iyi harici ssd modelleri 3

WD My Passport

55 gram tartısındaki taşınabilir SSD, üç farklı renk seçeneği ile geliyor. Gold, gri ve mavi renk opsiyonlarından biçiminize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Seagate Ultra Touch STJW500401

1.500 TL altı en âlâ harici SSD modelleri ortasında en çarpıcı seçeneklerden biri de Seagate’in eseri oldu. 500 GB kapasiteli eser, saniyede 400 MB okuma ve yazma suratı vaat ediyor. Seafate Ultra Touch derlememizdeki başka eserleri sürat tarafında geçemese de güvenlik ve taşınabilirlik noktalarında öne çıkıyor.

depolama sorununa cozum en iyi harici ssd modelleri 4

Seagate Ultra Touch STJW500401

35 gram yükünde aygıt, listemizin en hafif seçeneklerinden biri. Başka yandan eser, ABD ve tüm dünyadaki istihbarat kurumlarının kullandığı AES-256-bit donanım şifrelemesi ile bilgilerinizi inançta tutuyor. Ayrıyeten ‘Rescue Veri Recovery’ özelliği ile; su teması üzere aksilikler sonucunda data kayıplarını önlüyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – Samsung T5 Mu-Pa1T0B/Ww

Güney Koreli teknoloji devinin 1 TB kapasiteli taşınabilir SSD modeli, saniyede 540 MB transfer yapabiliyor. Ayrıyeten aygıt USB 3.1 Gen 2 dayanağına sahip ve kutu içerisinde USB Tip C ve Tip A kablosuyla geliyor. Münasebetiyle çeşitli aygıtlara transfer yapmak için yeni aksesuarlar almanız gerekmeyecektir.

depolama sorununa cozum en iyi harici ssd modelleri 5

Öbür yandan aygıt güvenlik tarafında da hayli tezli. AES 256-bit donanım şifrelemesi kullanan eser, ferdî bilgilerinizin güvenliğini sağlıyor. Metal gereçle tasarlanan SSD, dayanıklılık noktasında da inanç veriyor.

Üstte açıkladığımız eserlere alternatif modeller de en yeterli harici SSD modelleri listemizde yer alıyor. Dilerseniz aşağıdaki irtibattan önerdiğimiz aygıtların tümüne ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – Sandisk 480GB SDSSDEXTW-480G-G25

7 – WD My Passport Go 1TB WDBMCG0010BBT-WESN

8 – Seagate One Touch 1 TB STJD1000400

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın