Cyberpunk 2077 için değişim rüzgarları esiyor

Cyberpunk 2077 için değişim rüzgarları esiyor
Okunuyor Cyberpunk 2077 için değişim rüzgarları esiyor

Uzun yıllardır merakla beklenen RPG oyunu Cyberpunk 2077, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya çıktı. Lakin pek çok sorunu da beraberinde getiren oyun, çıkışıyla adeta hayal kırıklığı yarattı. Yaşanan düşünceler nedeniyle önemli tenkitlere maruz kalan üretim, bilhassa eski kuşak konsollardaki performansıyla geliştirici CD Projekt Red’in uzun müddet başını ağrıttı.

Gelen reaksiyonlar üzerine geri adım atan geliştirici şirket CD Projekt Red, kusurlarını düzelteceklerini ve oyunu daha düzgün hale getireceklerini açıkladı. Bu tarihten itibaren oyunu daha düzgün hale getirmek için çalışan stüdyo, yol haritası açıkladı ve pek çok güncelleme yayınladı. Değişim konusunda kararlı olan şirket, oyunun direktörünü de değiştirdi.

Cyberpunk 2077’nin eski direktörü projeye geri dönüyor

Mevcut direktör Adam Badowski‘nin projeden ayrılması ve şirketteki öteki işlerle ilgileneceğini açıklamasının akabinde boş kalan direktör koltuğuna, 2020 yılının Ocak ayında yine CD Projekt Red‘e katılan Gabriel Amatangelo oturacak. 1 yıldan uzun müddettir oyunun kreatif yöneticisi olarak çalışan Amatangelo, şu andan itibaren projenin başında olacak.

cyberpunk 2077 icin degisim ruzgarlari esiyor 1 1

Cyberpunk 2077 öncesinde de uzun yıllar çeşitli şirketlerde çalışan Amatangelo, Star Wars: The Old Republic ve Dragon Age: Inquisition üzere oyunların geliştirme süreçlerinde çalıştı. Tecrübelerine karşın sıkıntı bir proje üstlenen yeni direktörün ne kadar başarılı olacağını ise vakit gösterecek.

Oyunun yaşadığı sıkıntıların akabinde yapılan tek değişiklik direktör koltuğunda olmadı. Başarısızlığın sorumlularından biri olarak görülen oyunun eski misyon direktörü Mateusz Tomaszkiewicz 12 yıllık mesleğinin akabinde şirketteki durumundan ayrıldı. Bu değişimlerin Cyberpunk 2077 için nasıl tesirleri olacağı ise merak konusu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın