Crysis 2 Remastered mı geliyor? Crytek’ten enteresan paylaşım

Crysis 2 Remastered mı geliyor? Crytek’ten enteresan paylaşım
Okunuyor Crysis 2 Remastered mı geliyor? Crytek’ten enteresan paylaşım

1999 yılında üç Türk kardeş olan Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından Almanya’nın Coburg kentinde kurulan oyun şirketi Crytek, Crysis serisi ile bir periyoda damga vurmuştu. Crysis serisi sayesinde önemli satış başarısı yakalayan şirket, son devirde birçok oyun firmasının yaptığı ”Remastered” akımına ayak uydurarak geçtiğimiz yıl Crysis Remastered versiyonunu oyunseverler ile buluşturdu.

Her ne kadar Crysis Remastered aşikâr bir oyuncu kitlesi tarafından beğenilse de hiçbir vakit oyuncular üzerinde olumlu bir tesir bırakmayı başaramadı. Bu oyunun üzerinden bir yıl geçmesinin akabinde Crytek, dün yaptığı bir paylaşım ile Crysis 2 Remastered sürümü geliyor tezlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Yapılan paylaşım kısa müddette gündem olmayı başardı.

crysis remastered guncelleme aldicrysis remastered guncelleme aldi

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Crysis Remastered bir türlü istenilen düzeye gelemedi. Artık ise, Crysis Remastered büyük bir güncelleme aldı.

Crysis hayranları bu paylaşımı bir ipucu olarak yorumladı

  • crysis 2 1crysis 2 1

Crytek firmasının Twitter üzerinden yaptığı paylaşım birinci başta rastgele bir mana söz etmese de Crysis hayranlarının dikkati sayesinde bir ipucu olarak yorumlandı. Yapılan paylaşımda ” They used to call me Prophet ” tabirleri kullanıldı. Paylaşımın Türkçe karşılığı ise ” Bana evvelden peygamber derlerdi ” manasına çıkıyor.

Bu sözün Crysis 2 Remastered ile temaslı olan istikameti ise epeyce ince bir ayrıntıda bilinmeyen. Bu tabir Crysis 2 oyununun çabucak başlarında kullanılıyor. Bu nedenle de serinin hayranları tarafından Crysis 2 Remastered geliyor savları ortaya atılmaya başladı.

Doğal ki firmanın bu atılımı, Crytek’in oyunla ilgili yaptığı olağan bir paylaşım da olabilir. Bu nedenle şu an için Crysis 2 Remastered geliyor demek epey güç. Bu nedenle firmadan gelecek resmi açıklamayı beklemek daha sağlıklı olacaktır. Fakat, bizim varsayımımız oyunun yakında geleceği istikametinde. Hatta savlara nazaran Crysis 2 Remastered, 12 ve 15 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşecek E3 2021 etkinliğinde duyurulacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın