CoinHive Alternatif Browser (JavaScript) Mining Siteleri

 CoinHive Alternatif Browser (JavaScript) Mining Siteleri
Okunuyor CoinHive Alternatif Browser (JavaScript) Mining Siteleri

CoinHive alternatif browser mining siteleri listesi oluşturmamızın sebebi; AdSense reklam yayıncılığına bel bağlayan birçok webmasterın, TBM’nin (Tıklama Başı Maliyet) Türkiye’de çok düşük olması nedeniyle web siteleri üzerinden hak ettikleri geliri elde edememesi. Sunucu/hosting masrafları ve domain ücreti bir yana, kaliteli içerik için harcanan vakit boşa gitmiş gibi hissettiriyor.

Ek olarak, tıklama oranının düşük olması nedeniyle siteleri reklama boğan site sahipleri, ziyaretçilere kalitesiz bir gezinme deneyimi yaşatıyor. Hem temiz bir siteye sahip olmak hem de emeklerinin karşılığını almak isteyen webmasterlar için ek bir para kazanma yolu haline gelen Browser Mining (JavaScript miner) için alternatif sitelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

CoinHive Alternatif Siteler

GridCash.net

GridCash.net Logo

En bilinen diğer JavaScript miner sitesi ise GridCash.net. Temel düzey kullanıcılar için uygulama aşamaları biraz zor olabilir. İngilizce diline kısmen hakim olmalısınız. Uzmanları sürekli olarak kripto para piyasasını izliyor ve mevcut kaynaklar ile en kârlı kripto madenciliğini seçiyorlar.

Özellikler

 • Kazanç üzerinden %20 komisyon.
 • Gelişmiş API desteği. (Oyunlar ve uygulamalara entegre edilebilir.)
 • 3 ayrı kod desteği ile browser mining.
 • PHP + JS kodlarını kullanarak antivirüs ve reklam engelleyicilerden korunabilirsiniz.
 • Madencilik yoğunluğunu yüzde 1 ila yüzde 100 arasında ayarlayabilirsiniz.
 • Minimum ödeme 0,004 XMR
 • Monero (XMR) ile ödeme alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek Webmoney (WMZ) ile ödeme almanız da mümkün.
 • Ödemeler her Perşembe yapılıyor.

Siteye git: GridCASH


CoinImp.com

Coinimp.com Logo

CoinImp, web sitenize kolayca yerleştirilebilen, CoinHive benzeri etkili JavaScript madencilik sitesidir. Tarayıcı üzerinden Monero (XMR) madenciliği yapabileceğiniz bu sitenin kullanımı oldukça basit. Siteye üye olduktan sonra Dashboard sekmesine giderek sitenizin header alanına eklemeniz gereken kodu alarak veya kendi bilgisayarınızın işlemcisini kullanarak madenciliğe başlayabilirsiniz.

Özellikler

 • Kazanç üzerinden %30 komisyon. (%1 yazıyor ancak gizli kesintilerle beraber yaklaşık %30’a denk geliyor.)
 • Minimum ödeme: 0.2 XMR
 • Kolay kurulum
 • Anti-virüs dostu. Tespit edilmesi zor algoritmalar kullanıyorlar ve olası engellemelere karşı ekip yeni çalışmalar gerçekleştiriyor.

Siteye git: CoinIMP


Browser mining hakkında birkaç not.

Dünyanın herhangi bir ülkesinden gelen masaüstü veya mobil gerçek ziyaretçi.

Tecrübelere göre, en yüksek kâr film ve video sitelerinden geliyor.

Kârlılık, geleneksel reklam araçlarına (afiş, teaser, ücretli arama, pop-under, vb.) kıyasla önemli ölçüde daha azdır, ancak aynı zamanda kullanıcıların mevcut reklam formatlarından farklı olarak web sitesini kullanmasını engellemez.

Madencilikte yaşanan zorluklar ve elde edilen kripto para biriminin döviz kurundaki değişimleri nedeniyle karlılık her gün değişebilir (hatta her saat).

Neden Monero?

Monero, diğer kripto para birimlerinden daha güvenli hale getirmek üzere, CPU’lar için daha iyi tasarlanmış CryptoNight hash algoritmalarını kullanır. Monero, herhangi bir özel kullanıcıyı tanımlama olasılığını ortadan kaldırarak, bağlantı kuralı analizi yoluyla ortaya çıkması mümkün olmayan, sadece ödeme alıcısı tarafından bağlanabilen birden fazla tek seferlik adresler oluşturduğu için müdahale edilemez bir kripto paradır.

Yasal mı?

Bazı ülkelerde, kullanıcılarınızın bilgisayarlarının kaynaklarının web sitesinde iken madencilik için kullanılacağına dair onay almak için açıkça onay kutusu kullanmanız gerekebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın